UZAVÍRKA KNIHOVNY

UZAVÍRKA KNIHOVNY

Vážení uživatelé naší knihovny, na základě nařízení vlády ze dne 21. 10. 2020 je Městská knihovna ve Vyšším Brodě od čtvrtka 22. 10. 2020 až do odvolání uzavřena. V případě potřeby knihovnu kontaktujte telefonicky nebo e-mailem. Děkujeme za pochopení.

Velký knižní čtvrtek

Velký knižní čtvrtek

15. 10. 2020

VELKÝ KNIŽNÍ ČTVRTEK JE TU a s ním spousta novinek. Nemějte strach, v knihovně budete mít k dispozici nové knihy Evžena Bočka, Josefa Formánka, Jakuba Szántó, Buddy Levyho, Gada Šimrona nebo Dana Browna. V listopadu bude z čeho vybírat. Bližší informace o knihách, které dnes vycházejí najdete na stránkách samotného Velkého knižního čtvrtka (https://www.velkyctvrtek.cz/)

BALÍČKY Z VÝTVARKY

Balíčky z výtvarky od paní učitelky jsou připraveny k vyzvednutí. Pokud je budete potřebovat vyzvednout mimo momentální otevírací dobu, je nutné se předem telefonicky domluvit na tel: 380 746 611.

OMEZENÍ VÝPŮJČNÍCH HODIN VE DNECH 12. - 25.10.2020

Vzhledem k Mimořádnému opatření vlády, které omezuje otevření budovy Městského úřadu pro veřejnost, musíme přistoupit ke změně výpůjčních hodin.

Ve dnech 12. - 25.10.2020 budou výpůjční hodiny pro veřejnost:

PONDĚLÍ - 12:00 - 18:00

STŘEDA - 12:00 - 18:00

ČTVRTEK - 16:00 - 18:00

Děkujeme za pochopení

RUŠENÍ AKCÍ

RUŠENÍ AKCÍ

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu a přijatých mimořádných opatření musím s politováním oznámit, že plánované akce (BESEDA PRO VEŘEJNOST, CVIČENÍ S DĚTMI a PODVEČERNÍ ČTENÍ) se ruší.

Nouzový stav = stop pro akce v knihovně

Nouzový stav = stop pro akce v knihovně

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu do 18.10.2020, budou kulturní a vzdělávací akce knihovny přesunuty na pozdější termíny. Děkujeme za pochopení

Říjnové novinky

Říjnové novinky

5. 10. 2020

Knižní novinky na tento měsíc, již na Vás netrpělivě čekají. Pro děti máme v nabídce od leporel, pohádek, komiksů, dobrodružné literatury až po román a fantasy pro náctileté. Na dospělé také čeká pestrá škála žánrů. Nabídla bych například novinku Petry Hůlové, Fredericka Forsytha, Jakuby Katalpy nebo Lisy Seeové. Přeji příjemné čtení.

Vítání občánků

Vítání občánků

19. 9. 2020

Nejspíš si říkáte, co má knihovna co dočinění s Vítáním našich nejmenších občánků. Pojí nás knihovní projekt S KNÍŽKOU DO ŽIVOTA - BOOKSTART.

Celý článek

Literární Šumava 2020

Literární Šumava 2020

17. 9. 2020

Literárně zeměpisný seminář pro knihovníky Jihočeského a plzeňského kraje byl v letošním roce posunut z května na září. Sešli jsme se na jižní straně Šumavy, abychom se blíže seznámili s krajem kolem Černé v Pošumaví.

Celý článek

Říjnové podvečerní čtení

Říjnové podvečerní čtení

27. 10. 2020

Podvečerní čtení spojené s výtvarnou dílnou je opět tu. Sejdeme se v úterý 27. října v 18 hodin v Knihovně. SEBOU: přezůvky a barevné listy.

Lichtenheld Tom : Staveniště už jde spát

Staveniště už jde spát
Lichtenheld Tom

pro děti leporelo příběhy

Derib : Yakari a bílý bizon

Yakari a bílý bizon
Derib

pro děti komiks dobrodružství

xx : Zvířátka v lese

Zvířátka v lese
xx

pro děti leporelo

Kutscher Volker : První padlí

První padlí
Kutscher Volker

pro dospělé detektivka romány

Pulkrábek Jaroslav : Šumavská toulání: Slzy stožecké madony

Šumavská toulání: Slzy stožecké madony
Pulkrábek Jaroslav

pro dospělé naučná

Vaněček Jan : Humoresky

Humoresky
Vaněček Jan

pro dospělé humor

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Krokusiáda

Krokusiáda

Zvelebení městkého parku ve Vyšším Brodě