Knihovna od 1.6.2020

Knihovna od 1.6.2020

Městská knihovna ve Vyšším Brodě je od 1.6.2020 otevřena oba výpůjční dny, a to v pondělí a ve čtvrtek v běžném čase tj. 8:00 - 12:30 13:00 - 18:00. Stále ještě musíme ve vnitřních prostorách použít ochranu dýchacích cest, i nadále jsou k dispozici rukavice či desinfekce. Knihy stále putují do karantény, proto buďte trpěliví ohledně rezervací knih.

Děti čtou dětem v souhrnu

Děti čtou dětem v souhrnu

V rámci aktualizace webových stránek, jsme vyčlenili informace k 9 let trvajícímu projektu Děti čtou dětem, který se uskutečňoval v rámci Března - měsíce čtenářů. Nyní informace k jednotlivým letům najdete v samostatném odkazu "Projekty" a "Děti čtou dětem".

Noc s Andersenem 2020

Noc s Andersenem 2020

Nepředpokládaná situace ohledně celosvětové pandemie onemocnění COVID-19 měla vliv i na dění v knihovnách, které byly v důsledku vládních nařízení a vyhlášení nouzového stavu uzavřeny k 13.3.2020. Z tohoto důvodu byla většina plánovaných akcí zrušena. Knihovny byly znovuotevřeny 27.4.2020, přesto jsou v platnosti omezení. Vzhledem k této situaci se nocování dětí ve Vyšebrodské knihovně ani v náhradním květnovém termínu neuskuteční.
Květnová nabídka knih

Květnová nabídka knih

Vážení čtenáři, květnová nabídka je již pro Vás připravena. Přeji příjemné čtení.

Předčasné ukončení projektu

Předčasné ukončení projektu

Vzhledem k dané situaci ohledně onemocnění Covid-19 se bohužel projekt Knížka pro prvňáčka předběžně ukončuje s tím, že neuskutečněná setkání proběhnou na začátku příštího školního roku 2020/2021, takže o nic nepřijdeme. Budeme se těšit.

Nové knižní novinky

Nové knižní novinky

Nové knižní novinky již na Vás čekají.

Knihovna otevřena od 4.5.2020

Knihovna otevřena od 4.5.2020

Vážení uživatelé naší knihovny,

na základě usnesení vlády ze dne 23.4. 2020 bude Městská knihovna ve Vyšším Brodě za daných hygienických podmínek otevřena od pondělí 4.5.2020 do odvolání takto:

pondělí 8:00 – 12:30 13:00 – 18:00

V čase 8:00 – 9:00 je knihovna otevřena pouze seniorům, kteří chtějí využít omezený pohyb na veřejnosti.

Děkujeme za pochopení.

Čtení dětem - nechte se inspirovat knihovníky

Čtení dětem - nechte se inspirovat knihovníky

Ročně v České republice vychází kolem dvou tisíc knih určených dětským čtenářkám a čtenářům. To je široký výběr, ve kterém není vůbec lehké se vyznat. Rodiče a učitelé tak často sahají k osvědčené klasice, kterou všichni znají, a do které už dnes patří kromě Pejska a kočičky, Pipi Dlouhé punčochy i třeba Harry Potter. Seznamy nabízené na portálu Knihovny.cz vám mohou pomoci při výběru toho správného čtení pro holky i kluky tak, aby četli nejen kvalitní literaturu, ale hlavně, aby je čtení bavilo. Odkaz najdete na webových stránkách https://ctenidetem.knihovny.cz/. Technickou stránku projektu zajišťovala Moravská zemská knihovna a její projekt Knihovny.cz.

Velikonoční pozdrav z knihovny

Velikonoční pozdrav z knihovny

V tomto nenormálním čase bych chtěla popřát Vám všem příjemné velikonoční svátky plné pohody. Užívejme si společných chvil s rodinou i příjemného počasí. Těším se na setkání s Vámi. R. Ouředníková

#KNIHOVNYPROTIVIRU

#KNIHOVNYPROTIVIRU

Ptáte se, co vám mohou knihovny nabídnout, když jsou zavřené? Fyzické knihy vám sice domů nepůjčíme, ale zpřístupňujeme množství elektronických zdrojů, které můžete zdarma a legálně číst, sledovat nebo poslouchat online nebo na svých čtečkách a mobilních zařízeních. Tento portál vznikl jako rozcestník, který vám zjednoduší vyhledání těchto elektronických dokumentů. Pod hashtagem #Knihovnyprotiviru soustřeďujeme na sociálních sítích i další materiály, které mohou knihovny poskytnout, i když se do nich aktuálně nedostanete. Ty nejlepší najdete na tomto portálu. (https://protiviru.knihovny.cz/)

Třeštíková Radka : Foukneš do pěny

Foukneš do pěny
Třeštíková Radka

pro ženy romány

Mauleová Eliška : Kubík a autíčko

Kubík a autíčko
Mauleová Eliška

pro děti dobrodružství příběhy

Široký Michal : Medvěd wrr

Medvěd wrr
Široký Michal

pro děti dobrodružství

Niebisch Jackie : Pračlovíčci

Pračlovíčci
Niebisch Jackie

dobrodružství pro dívky příběhy

Etzler Tomáš : Kdo ví, kde budu zítra

Kdo ví, kde budu zítra
Etzler Tomáš

pro dospělé naučná rozhovory

Lapena Shari : Jeden z nás

Jeden z nás
Lapena Shari

pro dospělé thriller detektivka

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Krokusiáda

Krokusiáda

Zvelebení městkého parku ve Vyšším Brodě