UZAVÍRKA KNIHOVNY

UZAVÍRKA KNIHOVNY

Vážení čtenáři, z důvodu nemoci bude knihovna od 1.8. do 20.8. UZAVŘENA. Děkuji za pochopení.

Podvečerní čtení 2013 - 2020

Podvečerní čtení 2013 - 2020

Jedním z dlouhodobých projektů naší knihovny jsou Podvečerní čtení, kdy se setkáváme, abychom společně strávili čas nad stránkami knih. Čtení je nám zpestřeno výtvarnou dílničkou a malým občerstvením. Je neuvěřitelné, že jsme se vydrželi scházet sedm let. Informaci o jednotlivých setkání s malou fotogalerií najdete na našich stránkách v odkaze: https://www.knihovnavbrod.cz/projekt/clanky/podvecerni-cteni . Přeji příjemné brouzdání.

Souhrn projektu Děti čtou dětem 2012 - 2019

Souhrn projektu Děti čtou dětem 2012 - 2019

Léto v knihovně je zdánlivě poklidnější, většinou se dohání to, co se za ten rok nestihlo. Momentálně pracuji na doplňování informací o dlouhodobých projektech, které v knihovně máme. Děti čtou dětem je projekt pro školní děti školním dětem. Málo fotografií více textu najdete na webových stránkách knihovny "projekty" https://www.knihovnavbrod.cz/projekt/clanky/deti-ctou-detem. Děcka byla skvělá, učitelé také, myslím, že nás to obohatilo všechny. Mě určitě.

Letní pozdrav

Letní pozdrav

LETNÍ POZDRAV Vám všem, užívejte si letní pohody, sluníčka a všechny radovánky, které k tomu patří a nezapomeňte, že i v létě je tu pro Vás knihovna otevřena, tedy kromě doby, kdy i knihovnice si dopřeje řádnou dovolenou. Krásné léto.

Červencová nabídka knih a audioknih

Červencová nabídka knih a audioknih

Vážení a milí, červencová nabídka knižních novinek je tu a já věřím, že si vyberete knihu, která potěší a zaujme. Čekají na Vás detektivky osvědčených autorů Erica Ricstada, Jamese Pattersona nebo Ingara Johnsruda. Nemůžeme z novinek opomenout novou knihu Jiřího Hájíčka či román Margaret Atwoodové. Nezklame ani oddychová četba Haliny Pawlowské či Julie Caplinové. Máte z čeho vybírat. A pokud fandíte spíše mluvenému slovu, máme pro Vás připravenu novou sadu audioknih.

Odstávka on-line katalogu

Odstávka on-line katalogu

Ve dnech 26. - 18.6.2020 dojde k odstávce on-line katalogu. Děkujeme za pochopení.

Červnové knižní novinky

Červnové knižní novinky

ČERVNOVÉ NOVINKY jsou již ode dneška k dispozici. Nabízíme druhý díl knihy Křišťálový klíč Vlastimila Vondrušky, knihu Aleše Palána Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět. Fredriku Beckmenovi (Muž jménem Owe) vyšla v češtině další kniha pod názvem Úzkosti a jejich lidé. Zajímavá nabídka je nejen v žánru detektivek, ale i v naučné literatuře. Máme se na co těšit!

Knihovna od 1.6.2020

Knihovna od 1.6.2020

Městská knihovna ve Vyšším Brodě je od 1.6.2020 otevřena oba výpůjční dny, a to v pondělí a ve čtvrtek v běžném čase tj. 8:00 - 12:30 13:00 - 18:00. Stále ještě musíme ve vnitřních prostorách použít ochranu dýchacích cest, i nadále jsou k dispozici rukavice či desinfekce. Knihy stále putují do karantény, proto buďte trpěliví ohledně rezervací knih.

Děti čtou dětem v souhrnu

Děti čtou dětem v souhrnu

V rámci aktualizace webových stránek, jsme vyčlenili informace k 9 let trvajícímu projektu Děti čtou dětem, který se uskutečňoval v rámci Března - měsíce čtenářů. Nyní informace k jednotlivým letům najdete v samostatném odkazu "Projekty" a "Děti čtou dětem".

Noc s Andersenem 2020

Noc s Andersenem 2020

Nepředpokládaná situace ohledně celosvětové pandemie onemocnění COVID-19 měla vliv i na dění v knihovnách, které byly v důsledku vládních nařízení a vyhlášení nouzového stavu uzavřeny k 13.3.2020. Z tohoto důvodu byla většina plánovaných akcí zrušena. Knihovny byly znovuotevřeny 27.4.2020, přesto jsou v platnosti omezení. Vzhledem k této situaci se nocování dětí ve Vyšebrodské knihovně ani v náhradním květnovém termínu neuskuteční.

Ricstad Eric : Co po ní zbylo

Co po ní zbylo
Ricstad Eric

pro dospělé detektivka

Cass Kiera : Dcera

Dcera
Cass Kiera

romány pro dívky

Jacobs Anne : Kavárna u Anděla

Kavárna u Anděla
Jacobs Anne

pro dospělé romány

Reina Miguel : Světla na moři

Světla na moři
Reina Miguel

pro dospělé romány

Atwood Margaret : Svědectví

Svědectví
Atwood Margaret

pro dospělé romány

Penny Louise : Břicho nestvůry

Břicho nestvůry
Penny Louise

pro dospělé detektivka

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Krokusiáda

Krokusiáda

Zvelebení městkého parku ve Vyšším Brodě