Začínáme

Začínáme

SKIP ČR vyhlašuje dvanáctý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka. Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka. Ve školním roce 2019/2020 je to kniha spisovatelky Lenky Rožnovské a ilustrátorky Andrey Popprové – Katka a klokan ze šuplíku. V letošním školním roce se tohoto projektu zúčastní prvňáčci ze Základní školy Vyšší Brod, Lipno nad Vltavou a Loučovice. Naše setkání začínají v říjnu.

.

Čtenářský klub ze ZŠ Lipno nad Vltavou

Čtenářský klub ze ZŠ Lipno nad Vltavou

8. 10. 2019

Čtenářský klub ze Základní školy Lipno nad Vltavou v tomto školím roce poprvé navštívil naší knihovnu. Naše první setkání patřilo připomenutí si, jak to v knihovně chodí. Vyplnili jsme si křížovky. Na závěr zazněly krátké pohádky z audioknihy. Jsem ráda, že se budeme opět setkávat pravidelně jednou do měsíce.

LiStOVáNí ve Vyšším Brodě

LiStOVáNí ve Vyšším Brodě

8. 10. 2019

LiStOVáNí a Mé dětství v socialismu. Scénické čtení z knihy Jána Simkaniče. Vtipné i mrazivé vzpomínky na dětství prožité v socialismu v podání Věry Hollé a Jiřího Resslera.

Rande naslepo

Rande naslepo

RANDE NASLEPO stále ještě v knihovně probíhá. Již 30 odvážlivců si svou "přítelkyni" či "přítele" odneslo domů. Jak se jejich rande povedlo se dozvíme, až se s nimi do knihovny vrátí. Vyzkoušejte si rande naslepo s knihou i vy!

Zaniklé sklárny na Šumavě a v Bavorském lese

Zaniklé sklárny na Šumavě a v Bavorském lese

2. 10. 2019

PhDr. Ladislav Čepička seznámil přítomné s více než zajímavou historií sklářského oboru, jeho představiteli a jejich tvorbou na Šumavě, zejména na Vimpersku.

TÝDEN KNIHOVEN 2019

TÝDEN KNIHOVEN 2019

30.9. - 6.10. Vás srdečně zveme do knihovny v rámci TÝDNE KNIHOVEN. V rámci letošního Týdne knihoven si knihovna připravila akce nejen pro děti ale i pro dospělé. Přijměte proto mé pozvání na podvečerní besedu o zaniklých sklářských hutích, setkání maminek s dětmi, které ještě nenavštěvují mateřinku, podvečerní čtení s tvořivou dílnou pro děti a jako třešnička na pomyslném dortu bude scénické čtení z knihy ze známého cyklu Lukáše Hejlíka Listování. Proto neváhejte a přijďte s námi strávit příjemný čas. Všichni jste srdečně zváni.

Celý článek

Rande naslepo

Rande naslepo

30.9. - 31.10. proběhne v knihovně RANDE NASLEPO Vyzkoušejte si rande naslepo s knihou!

Říjnové podvečerní čtení

Říjnové podvečerní čtení

24. 10. 2019

Ve čtvrtek 24. října v 18 hodin v knihovně zahájíme další řadu podvečerních čtení spojených s výtvarnou dílnou. Sebou potřebujete jen přezůvky, dobrou náladu a kamaráda. Budeme se těšit.

Přijďte si hrát

Přijďte si hrát

16. 10. 2019

16. října v 10 hod v knihovně začíná podzimní série setkávání maminek s dětmi, které nejsou v mateřince. Čeká vás krátké čtení, výtvarná dílnička a hlavně společně strávený čas v prostředí naší knihovny

LiStOVáNí - Mé dětství v socialismu

LiStOVáNí - Mé dětství v socialismu

8. 10. 2019

8. října v 18 hod v zasedací místnosti Městského úřadu proběhne LiStOVáNí - Mé dětství v socialismu. Mozaika příběhů, emocí a vzpomínek na dětská léta v období socialismu v podání Věry Hollé a Jiřího Resslera.

Kratochvílová Katarína : Zvědavá čarodějka Agáta

Zvědavá čarodějka Agáta
Kratochvílová Katarína

pro děti pohádky

Musso Guillame : Válka vzpomínek

Válka vzpomínek
Musso Guillame

pro dospělé romány

Knudsenová Michelle : V knihovně je lev

V knihovně je lev
Knudsenová Michelle

pro děti příběhy

Knopfová Hana : Hilda a Sofie

Hilda a Sofie
Knopfová Hana

pro dívky příběhy

C.J. Tudor : Ti druzí

Ti druzí
C.J. Tudor

pro dospělé thriller detektivka

Polách Antonín : Odvrácená tvář moci

Odvrácená tvář moci
Polách Antonín

pro dospělé naučná

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Krokusiáda

Krokusiáda

Zvelebení městkého parku ve Vyšším Brodě