Návštěva sluníček z MŠ

Návštěva sluníček z MŠ

Páteční dopoledne (3.5.) patřilo dětem z oddělení sluníček MŠ. Děti se přišly seznámit s knihovnou, knihami i pravidly, jak se v knihovně chovat a jak se chovat ke knihám. Přečetli jsme si o Rytíři, který nechtěl bojovat, a prohlédli spoustu zajímavých leporel.

Květnové akce pro veřejnost

Květnové akce pro veřejnost

Ve čtvrtek 9. května se poprvé v našem městě koná Noc literatury. Všichni zájemci o příjemné čtení, hudbu a malé občerstvení mohou přijít do klášterní kavárny Café Convento. Jste srdečně zváni.

Ve čtvrtek 16. května v 18 hodin v knihovně proběhne poslední jarní Podvečerní čtení spojené s výtvarnou dílnou.

V sobotu 18. května od 9 do 12 hod bude pro vás knihovna opět otevřena v rámci zkušební doby.

Ve středu 22. května od 10 hod zveme Mrňata do knihovny knihovna bude k dispozici maminkám a jejich dětem do 3 let. Přijďte se s dětmi podívat na knihy, něco krátkého si přečíst nebo se jen tak setkat.

Michaela Burdová ve Vyšším Brodě

Michaela Burdová ve Vyšším Brodě

23. 4. 2019

Michaela Burdová, známá česká fantasy spisovatelka, zavítala i k nám do Vyššího Brodu, aby blíže se svou prací seznámila žáky 6. a 7. třídy. Vyprávění o tom, jak se dostala ke psaní a jak píše, bylo velmi poutavé. Představení vlastních ilustrací, které se pak staly odměnou za správně zodpovědné dotazy, potěšily výherce.

Dubnové podvečerní čtení

Dubnové podvečerní čtení

18. 4. 2019

Na zelený čtvrtek jsme se v knihovně sešli k Podvečernímu čtení. Úvodem nechyběly básničky k jaru a k velikonocům, které tak navodily téma na tvoření. Jelikož byly velikonoce za dveřmi i my jsme si domů odnesli nabarvená vajíčka, ne na jídlo, ale k dekoraci. K tomu jsme potřebovali jen polystyrenová vajíčka, mramorovací barvy a trochu fantazie. Výsledek byl skvělý. K hlavnímu čtení jsem vybrala knihu Naděždy Munzarové Starý sad.

Družina v knihovně

Družina v knihovně

17. 4. 2019

I druhé oddělení družiny navštívilo knihovnu, abychom si popovídali více o Vikinzích a jejich životě, přečetli si příběhy a hlavně vybírali vítěze výtvarné soutěže.

Druháčci v knihovně

Druháčci v knihovně

16. 4. 2019

S druháčky jsme si povídali o tom, jak to v knihovně funguje, co se s knihami musí udělat, když se nakoupí a k čemu nám vlastně je dobrá abeceda. Děti si vyzkoušely vyhledávání knih na regále, a že to není až tak jednoduché, zjistily záhy sami. Musely si nejdříve uvědomit křestní jméno a příjmení autora, což u cizích spisovatelů je mnohdy oříšek, ale samotné vyhledávání pak zvládly na jedničku a každý našel tu svou knihu.

HLASOVÁNÍ vítězů výtvarné soutěže a téma vikingové

HLASOVÁNÍ vítězů výtvarné soutěže a téma vikingové

Do výtvarné soutěže na téma vikingové se přihlásilo 68 prací. Přijďte se na ně podívat do dětského oddělení a hlasováním určete vítěze v jednotlivých kategoriích. Hlasujeme do konce dubna.

Dubnové podvečerní čtení - ZMĚNA !!!

Dubnové podvečerní čtení - ZMĚNA !!!

18. 4. 2019

Opět se setkáme při podvečerním čtení spojeném s výtvarnou dílnou ve čtvrtek 18. dubna v 18 hod v knihovně . Sebou přezůvky a dobrou náladu. Vhodné pro děti starší 5 let nebo mladší v doprovodu rodičů. Budeme se těšit. Omlouvám se za změnu a děkuji za pochopení.

III. Povídání nad knihou

III. Povídání nad knihou

9. 4. 2019

Zimní cyklus Povídání nad knihou uzavře setkání s autory knihy KRUMLOV MĚSTO POD VĚŽÍ Zdenou Mrázkovou, Petrem Hudičákem a Jindřichem Špinarem. Přijměte proto srdeční pozvání na úterý 9. dubna v 18 hod do Klubu pod kinem.

Noc s Andersenem 2019

Noc s Andersenem 2019

30. 3. 2019

Již po patnácté jsme se sešli v naší knihovně, abychom si společně s ostatními připomněli jméno Hanse Christiana Andersena. Na 15. Noc se přihlásilo 15 dětí od 2. třídy. Letošní téma noci – vikingové.

Celý článek

Fidler Jiří : Koněv: osvoboditel nebo okupant?

Koněv: osvoboditel nebo okupant?
Fidler Jiří

pro dospělé naučná

Jacobs Anne : Časy se mění

Časy se mění
Jacobs Anne

pro dospělé historická

Klevisová Michaela : Drak spí

Drak spí
Klevisová Michaela

pro dospělé detektivka

Kinney Jeff : Dobrodružství báječných kamarádů

Dobrodružství báječných kamarádů
Kinney Jeff

pro děti humor dobrodružství

Hlavinková Lucie : Apatykář

Apatykář
Hlavinková Lucie

pro dospělé historická

Tutschová Mariana : Levou zadní

Levou zadní
Tutschová Mariana

pro děti příběhy

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Krokusiáda

Krokusiáda

Zvelebení městkého parku ve Vyšším Brodě