Červnové akce pro základní školu

Červnové akce pro základní školu

Červnové akce pro základní školu zahrnují závěrečné akce v rámci projektu Knížka pro prvňáčka. S prvňáčky se vydáme do knihovny a knihkupectví v Českém Krumlově a na samotný závěr proběhne pasování na čtenáře.

Děti čtou dětem 3.A  a 5.A

Děti čtou dětem 3.A a 5.A

31. 5. 2019

Jediní, kdo měli odvahu letos uskutečnit projekt Děti čtou dětem jsou žáci 3. a 5. třídy. Jejich společné čtení bylo naplánováno na pátek 31. května.

Celý článek

Návštěva Čtenářského klubu ZŠ Lipno n/Vlt.

Návštěva Čtenářského klubu ZŠ Lipno n/Vlt.

29. 5. 2019

Poslední květnová středa patřila poslední návštěvě Čtenářského klubu ze Základní školy Lipno nad Vltavou v tomto školním roce. Naposledy jsme si představili knihy na téma vikingové. O nich jsme se dozvěděli mnoho zajímavého a stihli přečíst dva krátké příběhy.

Vznik a vývoj komiksu pro 7. třídu

Vznik a vývoj komiksu pro 7. třídu

24. 5. 2019

Na pátek 24. května jsme měli naplánovánu besedu se sedmáky na téma Světový a český komiks, kdy jsme si připomněli vznik a vývoj tohoto fenoménu nejen ve světě, ale i u nás. Vždyť v loňském roce to bylo 80. let, kdy světlo světa spatřily Rychlé šípy a v tomto roce oslavuje kulaté 50. výročí český komiks Čtyřlístek.

S knížkou do života - První návštěva

S knížkou do života - První návštěva

22. 5. 2019

První setkání maminek a jejich dítek v knihovně v rámci projektu S knížkou do života proběhlo ve středu 22. května. Pro maminky s dětmi bylo připraveno spoustu leporel a knih, které jsou doporučovány pro věkovou kategorii do 3 let věku. V nabídce byly i knihy pro maminky z oblasti zdraví, vývoje dítěte, psychologie či výchovy. Maminky si knihy z těchto oborů a knihy pro děti mohou půjčovat na registraci svého děťátka v rámci tohoto projektu zdarma.

Více o projektu na: www.sknizkoudozivota.cz

S knížkou do života - Vítání občánků

S knížkou do života - Vítání občánků

V rámci projektu s knížkou do života jsem mohla předat rodičům a jejich dětem dárkové sety, které pro tento projekt připravil Svaz knihovníků a informačních pracovníků ve spolupráci s ilustrátorkou dětských knih Markétou Vydrovou. Vítání občánků u nás proběhlo 7. března a 11. května. Přivítali jsme 12 nových občánků.

Více o projektu na: www.sknizkoudozivota.cz

Květnové podvečerní čtení

Květnové podvečerní čtení

16. 5. 2019

Třetí čtvrtek v měsíci patřil poslednímu jarnímu podvečernímu čtení. Přečetli jsme si příběh o velrybě Gerdě, která se nakonec po dlouhém putování znovu shledala se svým bratrem. Milý příběh s poučeným, že se nic nemá vzdávat. Každý si pak vytvořil obrázek vlastního podmořského světa. S dobrou knihou, milým občerstvením a příjemným tvořením, jsme si užili velmi poklidného podvečera.

Výtvarná soutěž - vyhlášení vítězů

Výtvarná soutěž - vyhlášení vítězů

16. 5. 2019

Do výtvarné soutěže na téma vikingové se zapojilo 68 obrázků. Obrázky nakreslily děti ze tříd 4.B, 5.A, a z obou oddělení družin Základní školy. O výsledcích výtvarné soutěže rozhodlo 50 návštěvníků dětského oddělení, kteří v dubnu navštívili knihovnu. Ve čtyřech kategoriích bylo rozhodnuto o vítězích a ceny všem výhercům i zúčastněným byly předány 15. a 16. května. Hlavní ceny pro vítěze daroval pan Tomáš Kubal, který přívěšky vlastnoručně vyrobil. Děkujeme. Obrázky soutěže budou zdobit dětské oddělení až do podzimu.

Báje a pověsti pro 5.A

Báje a pověsti pro 5.A

15. 5. 2019

Dnešní návštěva páťáků vysvětlila rozdíly mezi bájí, pověstí, legendou a mýtem. Vedle základní charakteristiky těchto pojmů, jsme se seznámili s řeckými bájemi a do těch českých jsme se zaposlouchali.

Květnové akce pro Základní školu

Květnové akce pro Základní školu

I v tomto měsíci jsou připravené návštěvy. Jsem ráda, že knihovnu navštíví děti z mateřské školy, znovu se potkáme s dětmi ze čtenářského klubu ze ZŠ Lipno nad Vltavou. Potkáme se s prvňáčky, jelikož náš projekt se pomalu chýlí ke konci a moc se těším na připravená čtení třeťáků a páťáků.

Pospíšilová Zuzana : Kouzelný pelíšek

Kouzelný pelíšek
Pospíšilová Zuzana

pro děti příběhy

Kšajtová Marie : Cvoček a pan Márinka

Cvoček a pan Márinka
Kšajtová Marie

pro děti příběhy

Penny Louise : Vysoký účet

Vysoký účet
Penny Louise

pro dospělé detektivka

Matocha Vojtěch : Prašina

Prašina
Matocha Vojtěch

dobrodružství romány pro mládež

Kopl Petr : Morgavsa a Morgana

Morgavsa a Morgana
Kopl Petr

pro děti komiks dobrodružství

Stančík Petr : Jezevec Chrujda krotí kůrovce

Jezevec Chrujda krotí kůrovce
Stančík Petr

pro děti dobrodružství příběhy

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Krokusiáda

Krokusiáda

Zvelebení městkého parku ve Vyšším Brodě