Květnové akce pro Základní školu

Květnové akce pro Základní školu

I v tomto měsíci jsou připravené návštěvy. Jsem ráda, že knihovnu navštíví děti z mateřské školy, znovu se potkáme s dětmi ze čtenářského klubu ze ZŠ Lipno nad Vltavou. Potkáme se s prvňáčky, jelikož náš projekt se pomalu chýlí ke konci a moc se těším na připravená čtení třeťáků a páťáků.

Mrňata do knihovny

Mrňata do knihovny

22. 5. 2019

Příležitost pro maminky s dětmi do 3 let setkat se v knihovně nejen nad knihou. Přijďte se podívat ve středu 22. května od 10 hod. Sebou potřebujete malý polštářek nebo deku pro Vaši ratolest. Budeme se těšit.

Knihovna V SOBOTU

Knihovna V SOBOTU

18. 5. 2019

NEZAPOMEŇTE ! V sobotu 18. května od 9 do 12 hod bude pro vás knihovna opět otevřena v rámci zkušební doby.

Květnové podvečerní čtení

Květnové podvečerní čtení

16. 5. 2019

Opět se setkáme při podvečerním čtení spojeném s výtvarnou dílnou ve čtvrtek 16. května v 18 hod v knihovně. Sebou přezůvky a dobrou náladu. Vhodné pro děti starší 5 let nebo mladší v doprovodu rodičů.

Noc literatury ve Vyšším Brodě

Noc literatury ve Vyšším Brodě

9. 5. 2019

Noc literatury proběhla v našem městě poprvé. Jelikož jsme malé město, četlo se pouze na jednom místě a to v klášterní kavárně Caffè Convento. Noc literatury jsme pojali jako literárně hudební večer. Z 18 připravených ukázek jsme vybrali úryvky z knih Navrátilka italské spisovatelky Donatelly Di Pietrantonio, úryvek z knihy Zkrotit vlka irského autora Johna Banvilla a na závěr zazněl úryvek holandského spisovatele Maarten´t Harta z knihy Osud tažných ptáků. Hudební doprovod k mluvenému slovu zajistilo duo hudebníků z The Original Elephant Music Tomáš Haymann a Marek Borsanyi. Úryvky z vybraných děl četli čtenáři knihovny paní Alena Řičánková (Navrátilka), pan Tomáš Jaroš (Zkrotit vlka) a paní Dita Kaiserová (Osud tažných ptáků).

Noc Literatury ve Vyšším Brodě proběhla ve spolupráci s Cisterciáckým opatstvím. Tímto bych chtěla poděkovat panu převoru Justinu Berkovi za možnost uskutečnit tuto akci právě v areálu kláštera. Dále mé poděkování patří panu Lukáši Alexovi, který nám poskytl zázemí kavárny. Děkuji panu Haymannovi a Borsanyimu za velmi příjemný hudební doprovod. Děkuji účinkujícím za silný zážitek z mluveného slova a v neposlední řadě bych chtěla poděkovat všem, kteří přišli, za příjemný podvečer.

Noc literatury je projekt Českých center a evropských kulturních institutů a ambasád. Ukázky zpracovalo nakladatelství Labyrint.

Noc literatury ve Vyšším Brodě

Noc literatury ve Vyšším Brodě

9. 5. 2019

Městská knihovna ve spolupráci s Cisterciáckým opatstvím ve Vyšším Brodě Vás srdečně zve na literární večer spojený s příjemnou hudbou a občerstvením do klášterní kavárny Caffè Convento ve čtvrtek 9. května od 19 hodin. K poslechu hraje The Original Elephant Music. Budeme se těšit.

Třeťáci na návštěvě

Třeťáci na návštěvě

7. 5. 2019

Dnešní návštěva třeťáčků (7.5.) byla na vážnější téma a to téma šikany. Přečetli jsme si úryvek z knihy Briggitte Blobelové Ty máš ale odvahu! A pohovořili o tom, jak se máme k sobě chovat a proč se zachoval hlavní hrdina knihy tak, jak se zachoval. Představili jsme si i další knihy na toto téma.

Návštěva berušek z MŠ

Návštěva berušek z MŠ

7. 5. 2019

Úterní dopoledne patřilo dětem z oddělení berušek MŠ. I ty nejmenší děti se přišly seznámit s knihovnou, knihami i pravidly, jak se v knihovně chovat a jak se chovat ke knihám. Přečetli jsme si o Vlkovi, který vypadl z knížky, a prohlédli spoustu zajímavých leporel.

Návštěva sluníček z MŠ

Návštěva sluníček z MŠ

Páteční dopoledne (3.5.) patřilo dětem z oddělení sluníček MŠ. Děti se přišly seznámit s knihovnou, knihami i pravidly, jak se v knihovně chovat a jak se chovat ke knihám. Přečetli jsme si o Rytíři, který nechtěl bojovat, a prohlédli spoustu zajímavých leporel.

Květnové akce pro veřejnost

Květnové akce pro veřejnost

Ve čtvrtek 9. května se poprvé v našem městě koná Noc literatury. Všichni zájemci o příjemné čtení, hudbu a malé občerstvení mohou přijít do klášterní kavárny Café Convento. Jste srdečně zváni.

Ve čtvrtek 16. května v 18 hodin v knihovně proběhne poslední jarní Podvečerní čtení spojené s výtvarnou dílnou.

V sobotu 18. května od 9 do 12 hod bude pro vás knihovna opět otevřena v rámci zkušební doby.

Ve středu 22. května od 10 hod zveme Mrňata do knihovny knihovna bude k dispozici maminkám a jejich dětem do 3 let. Přijďte se s dětmi podívat na knihy, něco krátkého si přečíst nebo se jen tak setkat.

Anne Jacobsová : Kavárna u anděla, Dcery naděje

Kavárna u anděla, Dcery naděje
Anne Jacobsová

pro dospělé pro ženy

Kateřina Schwabiková : Cesty dětí do staletí 3

Cesty dětí do staletí 3
Kateřina Schwabiková

pro děti naučná pro mládež

Vlastimil Vondruška : Křišťálový klíč IV. Hejnické pastorále

Křišťálový klíč IV. Hejnické pastorále
Vlastimil Vondruška

pro dospělé historická

Michelle Marly : Mademoiselle Coco a vůně lásky

Mademoiselle Coco a vůně lásky
Michelle Marly

pro dospělé pro ženy romány

Alena Mornštajnová : Listopád

Listopád
Alena Mornštajnová

pro dospělé romány společenské romány

Zdeněk Svěrák : Povídky a jedna báseň

Povídky a jedna báseň
Zdeněk Svěrák

pro dospělé povídky

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Besedy pro dospělé

Besedy pro dospělé

Večerní besedy pro dospělé s cílem rozšířit nabídku stávajících cestovatelských besed