Mrňata do knihovny

Mrňata do knihovny

22. 5. 2019

Příležitost pro maminky s dětmi do 3 let setkat se v knihovně nejen nad knihou. Přijďte se podívat ve středu 22. května od 10 hod. Sebou potřebujete malý polštářek nebo deku pro Vaši ratolest. Budeme se těšit.

Knihovna V SOBOTU

Knihovna V SOBOTU

18. 5. 2019

NEZAPOMEŇTE ! V sobotu 18. května od 9 do 12 hod bude pro vás knihovna opět otevřena v rámci zkušební doby.

Květnové podvečerní čtení

Květnové podvečerní čtení

16. 5. 2019

Opět se setkáme při podvečerním čtení spojeném s výtvarnou dílnou ve čtvrtek 16. května v 18 hod v knihovně. Sebou přezůvky a dobrou náladu. Vhodné pro děti starší 5 let nebo mladší v doprovodu rodičů.

Noc literatury ve Vyšším Brodě

Noc literatury ve Vyšším Brodě

9. 5. 2019

Noc literatury proběhla v našem městě poprvé. Jelikož jsme malé město, četlo se pouze na jednom místě a to v klášterní kavárně Caffè Convento. Noc literatury jsme pojali jako literárně hudební večer. Z 18 připravených ukázek jsme vybrali úryvky z knih Navrátilka italské spisovatelky Donatelly Di Pietrantonio, úryvek z knihy Zkrotit vlka irského autora Johna Banvilla a na závěr zazněl úryvek holandského spisovatele Maarten´t Harta z knihy Osud tažných ptáků. Hudební doprovod k mluvenému slovu zajistilo duo hudebníků z The Original Elephant Music Tomáš Haymann a Marek Borsanyi. Úryvky z vybraných děl četli čtenáři knihovny paní Alena Řičánková (Navrátilka), pan Tomáš Jaroš (Zkrotit vlka) a paní Dita Kaiserová (Osud tažných ptáků).

Noc Literatury ve Vyšším Brodě proběhla ve spolupráci s Cisterciáckým opatstvím. Tímto bych chtěla poděkovat panu převoru Justinu Berkovi za možnost uskutečnit tuto akci právě v areálu kláštera. Dále mé poděkování patří panu Lukáši Alexovi, který nám poskytl zázemí kavárny. Děkuji panu Haymannovi a Borsanyimu za velmi příjemný hudební doprovod. Děkuji účinkujícím za silný zážitek z mluveného slova a v neposlední řadě bych chtěla poděkovat všem, kteří přišli, za příjemný podvečer.

Noc literatury je projekt Českých center a evropských kulturních institutů a ambasád. Ukázky zpracovalo nakladatelství Labyrint.

Noc literatury ve Vyšším Brodě

Noc literatury ve Vyšším Brodě

9. 5. 2019

Městská knihovna ve spolupráci s Cisterciáckým opatstvím ve Vyšším Brodě Vás srdečně zve na literární večer spojený s příjemnou hudbou a občerstvením do klášterní kavárny Caffè Convento ve čtvrtek 9. května od 19 hodin. K poslechu hraje The Original Elephant Music. Budeme se těšit.

Třeťáci na návštěvě

Třeťáci na návštěvě

7. 5. 2019

Dnešní návštěva třeťáčků (7.5.) byla na vážnější téma a to téma šikany. Přečetli jsme si úryvek z knihy Briggitte Blobelové Ty máš ale odvahu! A pohovořili o tom, jak se máme k sobě chovat a proč se zachoval hlavní hrdina knihy tak, jak se zachoval. Představili jsme si i další knihy na toto téma.

Návštěva berušek z MŠ

Návštěva berušek z MŠ

7. 5. 2019

Úterní dopoledne patřilo dětem z oddělení berušek MŠ. I ty nejmenší děti se přišly seznámit s knihovnou, knihami i pravidly, jak se v knihovně chovat a jak se chovat ke knihám. Přečetli jsme si o Vlkovi, který vypadl z knížky, a prohlédli spoustu zajímavých leporel.

Návštěva sluníček z MŠ

Návštěva sluníček z MŠ

Páteční dopoledne (3.5.) patřilo dětem z oddělení sluníček MŠ. Děti se přišly seznámit s knihovnou, knihami i pravidly, jak se v knihovně chovat a jak se chovat ke knihám. Přečetli jsme si o Rytíři, který nechtěl bojovat, a prohlédli spoustu zajímavých leporel.

Květnové akce pro veřejnost

Květnové akce pro veřejnost

Ve čtvrtek 9. května se poprvé v našem městě koná Noc literatury. Všichni zájemci o příjemné čtení, hudbu a malé občerstvení mohou přijít do klášterní kavárny Café Convento. Jste srdečně zváni.

Ve čtvrtek 16. května v 18 hodin v knihovně proběhne poslední jarní Podvečerní čtení spojené s výtvarnou dílnou.

V sobotu 18. května od 9 do 12 hod bude pro vás knihovna opět otevřena v rámci zkušební doby.

Ve středu 22. května od 10 hod zveme Mrňata do knihovny knihovna bude k dispozici maminkám a jejich dětem do 3 let. Přijďte se s dětmi podívat na knihy, něco krátkého si přečíst nebo se jen tak setkat.

Michaela Burdová ve Vyšším Brodě

Michaela Burdová ve Vyšším Brodě

23. 4. 2019

Michaela Burdová, známá česká fantasy spisovatelka, zavítala i k nám do Vyššího Brodu, aby blíže se svou prací seznámila žáky 6. a 7. třídy. Vyprávění o tom, jak se dostala ke psaní a jak píše, bylo velmi poutavé. Představení vlastních ilustrací, které se pak staly odměnou za správně zodpovědné dotazy, potěšily výherce.

Falconer Colin : Nezničitelná

Nezničitelná
Falconer Colin

pro dospělé historická romány

Riggs Ransom : Mapa dní

Mapa dní
Riggs Ransom

pro dospělé romány

Blanářová Alena : Slzy od smíchu

Slzy od smíchu
Blanářová Alena

pro dospělé humor romány

Thilliez Franck : Krvavý anděl

Krvavý anděl
Thilliez Franck

pro dospělé detektivka

Winslow Don : Satori

Satori
Winslow Don

pro dospělé romány

Reschová Stanislava : Mravenečkova dobrodružství

Mravenečkova dobrodružství
Reschová Stanislava

pro děti dobrodružství příběhy

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Krokusiáda

Krokusiáda

Zvelebení městkého parku ve Vyšším Brodě