ČTENÁŘSKÁ VÝZVA 2021

ČTENÁŘSKÁ VÝZVA 2021

Čtete knihy stále se stejným tématem? Chcete objevit zábavnou formou nové a zajímavé knihy? Chcete čelit výzvě? Přečtěte v průběhu celého roku dvacet knih podle předem daných témat. Více informací na www.ctenarskavyzva.cz. Diskutujte s ostatními čtenáři o knihách...
Nejčtenější kniha roku - Šikmý kostel

Nejčtenější kniha roku - Šikmý kostel

Druhý díl knihy Karin Lednické již brzy v naší knihovně! Zajímává Vás seznam 50 nejčtenějších knih roku 2020? Koukněte na www.databazeknih.cz/novinky/50-nejctenejsich-knih-roku-2020-1265

UZAVÍRKA KNIHOVNY

Ve dnech 22. - 31. prosince bude knihovna z důvodu dovolené UZAVŘENA.

Provoz knihovny

Knihovna je od 18.12.2020 vzhledem k epidemiologickým opatřením OTEVŘENA V BĚŽNÝCH DNECH A ČASECH , tj, v pondělí a ve čtvrtek 8:00 - 12:30 a 13:00 - 18:00. Fungujeme ale formou VÝDEJOVÉHO OKÉNKA, tzn. že knihy si musíte nejdříve objednat buď na tel: 380 746 611, mob: 724 336 950 nebo na e-mailu knihovna@mestovyssibrod.cz. Děkujeme za pochopení.

Odměna pro knihovníka

Odměna pro knihovníka

16. 12. 2020

DNES ODMĚNA - ne pro Vás, ale pro mne. Chtěla bych se s Vámi podělit o velkou radost. V profesním elektronickém časopise Bulletin SKIP (Svaz knihovníků a informačních pracovníků) vyšel článeček, který ostatní seznamuje s projektem Děti čtou dětem. Informace o setkávání v rámci projektu najdete na odkaze - projekty - Děti čtou dětem. Článek naleznete na odkaze https://bulletinskip.skipcr.cz/vsechna-cisla/prohlizet-cisla/2020-rocnik-29-cislo-2/projekt-deti-ctou-detem-v-mestske-knihovne . Přeji pohodový den.

Knihovna  16. a 17. prosince 2020

Knihovna 16. a 17. prosince 2020

Vážení čtenáři, knihovna bude v tomto týdnu otevřena ve středu 16.12. v časech 12:00 - 18:00 a ve čtvrtek 17.12. v časech od 16:00 - 18:00. Budeme se těšit.

Revize knižního fondu

Vážení čtenáři, jelikož se bude měnit pracovník knihovny, je nutné provést revizi knihovního fondu. Z tohoto důvodu bude knihovna uzavřena ve dnech 24.11. - 12.12. Budeme se snažit otevřít knihovnu, jakmile to bude možné. Děkujeme za pochopení.
Omezený provoz knihoven

Omezený provoz knihoven

23. 11. 2020

Vážení čtenáři, provoz knihoven se omezuje tak, že se zakazuje jiný výdej než předem objednaných výpůjček a jejich vracení přes výdejní okénko nebo bezkontaktně. Můžete si tedy vyzvednout již knihy zarezervované, popř. si knihy rezervovat na e-mailu: knihovna@mestovyssibrod.cz.

Knihovna bude dnes otevřena od 12 - 18 hod.

Kup knihu k Ježíšku!

Kup knihu k Ježíšku!

Knižní trh se po první jarní vlně pandemie koronaviru opět dostal do velice nelehké situace. Ani tentokrát nám tato situace není lhostejná. Přicházíme s pokračováním v podobě výzvy Kup knihu k Ježíšku, která je zaměřena na blížící se Vánoce. Opět vyzýváme k online nákupu knih, ideálně přímo přes e-shopy nakladatelů. Každý z nás tak může udělat radost dvakrát – svým blízkým i lidem, jejichž živobytí je na knižním trhu závislé.

Šumava Litera 2020

Šumava Litera 2020

Tradiční festival zaměřený na tvorbu šumavských autorů proběhne letos vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci ve virtuální podobě. Letošním ústředním tématem je projekt Kohoutí kříž, který uchovává dílo šumavských německy píšících autorů. Videa z jednotlivých přednášek budou dostupná na webu festivalu od 16. listopadu 2020 od 18.00 hodin. (https://www.sumava-litera.cz/program/#sl-festival)

Alison Weirová : Kateřina Howardová: Nevěrná královna

Kateřina Howardová: Nevěrná královna
Alison Weirová

pro dospělé historická

Lisa See : Ostrov žen moře

Ostrov žen moře
Lisa See

pro dospělé podle skutečných událostí

Corina Bomannová : Paní ze Severu 3: Solvejžin slib

Paní ze Severu 3: Solvejžin slib
Corina Bomannová

historická pro ženy romány

Jana Poncarová : Cyklistka

Cyklistka
Jana Poncarová

pro dospělé romány společenské romány

Milena Štráfeldová : To je on! O té, co si říkala Toyen

To je on! O té, co si říkala Toyen
Milena Štráfeldová

pro dospělé životopis

Corrie Jackson : Tváře noci

Tváře noci
Corrie Jackson

pro dospělé detektivka

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Besedy pro dospělé

Besedy pro dospělé

Večerní besedy pro dospělé s cílem rozšířit nabídku stávajících cestovatelských besed