Pasování prvňáčků - ZŠ Lipno nad Vltavou

Pasování prvňáčků - ZŠ Lipno nad Vltavou

18. 6. 2019

Na úplný závěr projektu nás čekalo samotné pasování prvňáčků na čtenáře. Tomu však předcházela návštěva klášterní knihovny cisterciáckého opatství ve Vyšším Brodě.

Celý článek

Prvňáčci v knihovně a knihkupectví v Českém Krumlově

Prvňáčci v knihovně a knihkupectví v Českém Krumlově

7. 6. 2019

Závěr projektu se blíží a my se vydali na plánovanou exkurzi do Městské knihovny v Českém Krumlově, která sídlí v památkových objektech. Pan ředitel nás provedl celou knihovnou, takže jsme mohli obdivovat nejen všechna oddělení knihovny, ale i historické sály, které má knihovna k dispozici. Z knihovny pak naše kroky směřovaly do blízkého knihkupectví Expedice. A co bylo cílem těchto návštěv? Jednat ukázat knihovnu větší a hlavně si uvědomit základní rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím.

Červnové akce pro základní školu

Červnové akce pro základní školu

Červnové akce pro základní školu zahrnují závěrečné akce v rámci projektu Knížka pro prvňáčka. S prvňáčky se vydáme do knihovny a knihkupectví v Českém Krumlově a na samotný závěr proběhne pasování na čtenáře.

Děti čtou dětem 3.A  a 5.A

Děti čtou dětem 3.A a 5.A

31. 5. 2019

Jediní, kdo měli odvahu letos uskutečnit projekt Děti čtou dětem jsou žáci 3. a 5. třídy. Jejich společné čtení bylo naplánováno na pátek 31. května.

Celý článek

Návštěva Čtenářského klubu ZŠ Lipno n/Vlt.

Návštěva Čtenářského klubu ZŠ Lipno n/Vlt.

29. 5. 2019

Poslední květnová středa patřila poslední návštěvě Čtenářského klubu ze Základní školy Lipno nad Vltavou v tomto školním roce. Naposledy jsme si představili knihy na téma vikingové. O nich jsme se dozvěděli mnoho zajímavého a stihli přečíst dva krátké příběhy.

Vznik a vývoj komiksu pro 7. třídu

Vznik a vývoj komiksu pro 7. třídu

24. 5. 2019

Na pátek 24. května jsme měli naplánovánu besedu se sedmáky na téma Světový a český komiks, kdy jsme si připomněli vznik a vývoj tohoto fenoménu nejen ve světě, ale i u nás. Vždyť v loňském roce to bylo 80. let, kdy světlo světa spatřily Rychlé šípy a v tomto roce oslavuje kulaté 50. výročí český komiks Čtyřlístek.

S knížkou do života - První návštěva

S knížkou do života - První návštěva

22. 5. 2019

První setkání maminek a jejich dítek v knihovně v rámci projektu S knížkou do života proběhlo ve středu 22. května. Pro maminky s dětmi bylo připraveno spoustu leporel a knih, které jsou doporučovány pro věkovou kategorii do 3 let věku. V nabídce byly i knihy pro maminky z oblasti zdraví, vývoje dítěte, psychologie či výchovy. Maminky si knihy z těchto oborů a knihy pro děti mohou půjčovat na registraci svého děťátka v rámci tohoto projektu zdarma.

Více o projektu na: www.sknizkoudozivota.cz

S knížkou do života - Vítání občánků

S knížkou do života - Vítání občánků

V rámci projektu s knížkou do života jsem mohla předat rodičům a jejich dětem dárkové sety, které pro tento projekt připravil Svaz knihovníků a informačních pracovníků ve spolupráci s ilustrátorkou dětských knih Markétou Vydrovou. Vítání občánků u nás proběhlo 7. března a 11. května. Přivítali jsme 12 nových občánků.

Více o projektu na: www.sknizkoudozivota.cz

S knížkou do života

S knížkou do života

I naše knihovna se zapojila do nového projektu S knížkou do života. Čtenáři Vyšebrodského zpravodaje se budou moci v několika příspěvcích blíže seznámit s tímto projektem, který je určen pro ty nejmenší (0-3 roky) a jejich rodiče. Dočtete se, že i v takto raném věku je důležité, aby rodiče s dětmi mluvili a že kniha může být ideálním prostředkem ke komunikaci.

Více o projektu na: www.sknizkoudozivota.cz

Květnové podvečerní čtení

Květnové podvečerní čtení

16. 5. 2019

Třetí čtvrtek v měsíci patřil poslednímu jarnímu podvečernímu čtení. Přečetli jsme si příběh o velrybě Gerdě, která se nakonec po dlouhém putování znovu shledala se svým bratrem. Milý příběh s poučeným, že se nic nemá vzdávat. Každý si pak vytvořil obrázek vlastního podmořského světa. S dobrou knihou, milým občerstvením a příjemným tvořením, jsme si užili velmi poklidného podvečera.

Hutchinson Dot : Letní děti

Letní děti
Hutchinson Dot

pro dospělé detektivka

Čech Pavel : O malíři

O malíři
Čech Pavel

pro děti

Jukes Helen : Srdce včely má pět komor

Srdce včely má pět komor
Jukes Helen

pro dospělé romány

Lapena Shari : Nevítaný host

Nevítaný host
Lapena Shari

pro dospělé thriller detektivka

Bomann Anne : Agathe

Agathe
Bomann Anne

pro dospělé romány

Vičar Ivan : Pohádky skřítka Bonifáce

Pohádky skřítka Bonifáce
Vičar Ivan

pro děti pohádky

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Krokusiáda

Krokusiáda

Zvelebení městkého parku ve Vyšším Brodě