Knihovna  16. a 17. prosince 2020

Knihovna 16. a 17. prosince 2020

Vážení čtenáři, knihovna bude v tomto týdnu otevřena ve středu 16.12. v časech 12:00 - 18:00 a ve čtvrtek 17.12. v časech od 16:00 - 18:00. Budeme se těšit.

Revize knižního fondu

Vážení čtenáři, jelikož se bude měnit pracovník knihovny, je nutné provést revizi knihovního fondu. Z tohoto důvodu bude knihovna uzavřena ve dnech 24.11. - 12.12. Budeme se snažit otevřít knihovnu, jakmile to bude možné. Děkujeme za pochopení.
Omezený provoz knihoven

Omezený provoz knihoven

23. 11. 2020

Vážení čtenáři, provoz knihoven se omezuje tak, že se zakazuje jiný výdej než předem objednaných výpůjček a jejich vracení přes výdejní okénko nebo bezkontaktně. Můžete si tedy vyzvednout již knihy zarezervované, popř. si knihy rezervovat na e-mailu: knihovna@mestovyssibrod.cz.

Knihovna bude dnes otevřena od 12 - 18 hod.

Kup knihu k Ježíšku!

Kup knihu k Ježíšku!

Knižní trh se po první jarní vlně pandemie koronaviru opět dostal do velice nelehké situace. Ani tentokrát nám tato situace není lhostejná. Přicházíme s pokračováním v podobě výzvy Kup knihu k Ježíšku, která je zaměřena na blížící se Vánoce. Opět vyzýváme k online nákupu knih, ideálně přímo přes e-shopy nakladatelů. Každý z nás tak může udělat radost dvakrát – svým blízkým i lidem, jejichž živobytí je na knižním trhu závislé.

Šumava Litera 2020

Šumava Litera 2020

Tradiční festival zaměřený na tvorbu šumavských autorů proběhne letos vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci ve virtuální podobě. Letošním ústředním tématem je projekt Kohoutí kříž, který uchovává dílo šumavských německy píšících autorů. Videa z jednotlivých přednášek budou dostupná na webu festivalu od 16. listopadu 2020 od 18.00 hodin. (https://www.sumava-litera.cz/program/#sl-festival)
Společenské hry

Společenské hry

Další sada společenských her již na Vás netrpělivě čeká. Nabídku obohatí hry Prima ZOOM, Kyvadlo, Osadníci z Katanu Junior, Brain Boxy na téma Podmořský svět, Mýty a legendy a Povolání. Pro nejmenší jsou tu Obrázky a Abeceda z edice V kostce a z karetních her nabízíme Únikovku, Divočinu nebo Obrázkové hádanky. Někteří zavzpomínají na svá dětská léta a deskovou hru Smolíček pacholíček.

.

Prodloužení výpůjček

Prodloužení výpůjček

Vážení čtenáři, vzhledem k uzavírce knihovny jsou všechny půjčené knihy a časopisy prodlouženy do 14.12.2020.

Týden knihoven 2020

Týden knihoven 2020

1. 10. 2020

První říjnový týden i v tomto roce patřil knihovnám po celé naší zemi a i letos jsme si pro Vás připravili program, který, jak jsme doufali, zaujme. Týden knihoven proběhl od 5. - 11. října. Byla pro Vás připravena výstava, literárně hudební podvečer i beseda pro dospělou veřejnost. Maminky měly s dětmi navázat na jarní cvičení a pro starší se mělo uskutečnit Podvečerní čtení.

Vše bylo připraveno, bohužel situace ohledně onemocnění Covid-19 zapříčinila, že všechny akce, kromě výstavy, musely být zrušeny. Účast na společenských akcích byla hned na začátku října omezena tak, že se je nedalo realizovat a 22. října byly knihovny uzavřeny. Výstavu k výročí Jana Amose Komenského tak mohli shlédnout pouze návštěvníci knihovny, ale ne již žáci základní školy, kteří byli od 12. října na distanční výluce.

Rande naslepo si mohlo vyzkoušet 44 čtenářů, kteří si knihu odnesli domů.

Letošní Týden knihoven byl velmi smutný.

Celý článek

Listopadová nabídka knih

Listopadová nabídka knih

LISTOPADOVÁ NABÍDKA knih je tu. S nadšením jsem je pro Vás nakoupila, k Vám se ale dostanou, až bude knihovna otevřena. Mezitím si dovolím Vás navnadit alespoň slovem. Nejdříve z DĚTSKÝCH KNIH. Mým favoritem je kniha Michelle Knudsenové V knihovně je lev. Srdcovka na první pohled. Výběr z beletrie pro dospělé? Dlouhá trať od Viktorie Hanišové, Kniha o tichu Josefa Formánka, Alžběta a Nina Jany Poncarové nebo Aristokratka u královského dvora. ?Z detektivních thrillerů na Vás čekají další knihy C.J.Tudorové (Ti druzí), A. Mayna (Temný vzorec) nebo Pustina od Stiny Jackson. Z naučné literatury by Vás mohly zaujmout knihy Antonína Polácha Odvrácená tvář moci (Zločiny českých králů) nebo z doby nedávno minulé Exodus podle Mosadu Gada Šimrona. Čeká nás příjemné čtení. Anotace ke knihám najdete v odkaze Knižní novinky

.

Rande naslepo

Rande naslepo

NA RANDE NA SLEPO nestihlo odejít posledních 6 knih. Jednu z nich si domů odnese knihovnice, aby si i ona užila to očekávání, "co z toho nakonec bude". Vy, co jste si na rande již vyšli, doufám, že se vydařilo. A pokud ne, snad někdy jindy. Jen prosím nezapomeňte vyplnit malou anketku, neboť 3 z Vás, kteří měli odvahu, budou odměněni poukázkou na nákup knihy dle vlastního výběru.

Alena Mornštajnová : Listopád

Listopád
Alena Mornštajnová

pro dospělé romány společenské romány

Chimamanda Ngozi Adichieová : Amerikána

Amerikána
Chimamanda Ngozi Adichieová

pro dospělé romány

Vlastimil Vondruška : Křišťálový klíč IV. Hejnické pastorále

Křišťálový klíč IV. Hejnické pastorále
Vlastimil Vondruška

pro dospělé historická

Robin Cook : Geneze

Geneze
Robin Cook

pro dospělé thriller detektivka

Peter May : Tichá smrt

Tichá smrt
Peter May

pro dospělé detektivka

Milena Lenderová : Z dějin české každodennosti

Z dějin české každodennosti
Milena Lenderová

zamyšlení

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Besedy pro dospělé

Besedy pro dospělé

Večerní besedy pro dospělé s cílem rozšířit nabídku stávajících cestovatelských besed