Povídání o písmu - Lipno nad Vltavou

Povídání o písmu - Lipno nad Vltavou

5. 2. 2020

I s lipenskými prvňáčky jsme strávili dopoledne povídáním o písmu, o materiálech, na které se psalo a nástrojích, které se používaly. Nakonec jsme si vyzkoušeli napsat vlastní jméno pomocí egyptských hieroglyfů.

Únorové knižní novinky

Únorové knižní novinky

25 knih pro dospělé a 13 pro děti a mládež je počet únorových novinek, které jsou pro Vás připraveny. Krátké anotace k novým knihám najdete na odkazu "knižní novinky" i v únorovém Vyšebrodském zpravodaji. Přeji příjemné čtení.

Únorové akce pro základní školy

Únorové akce pro základní školy

Nabitý je i program pro žáky. S prvňáčky budeme vyrábět ruční papír na vlastní knihu. Do knihovny přijdou páťáci na povídání o komiksu, děti z družiny na povídání s společenských hrách. A nebudou chybět ani děti ze Čtenářského klubu a třeťáci na setkání se spisovateli. Máme se tedy na co těšit.

Únorové akce pro veřejnost

Únorové akce pro veřejnost

Knihovna přichází s únorovými akcemi pro veřejnost. Nebude chybět Podvečerní čtení pro děti, poprvé se setkají maminky s dětmi na cvičení s Terezkou Sučíkovou. Večerní beseda pro dospělé je přesunuta na 3. března.

Po stopách archeologických památek Českokrumlovska - Boletice

Po stopách archeologických památek Českokrumlovska - Boletice

28. 1. 2020

Boleticko bylo hlavním tématem první z přednášek třídílného cyklu Po archeologických památkách Českokrumlovska, které knihovna nabízí v zimním období. Průvodcem historií tohoto kraje byl náš host Mgr. Martin Nechvíle. Děkujeme. Další přednáška z tohoto cyklu nás čeká 3. března.

Povídání o písmu - Loučovice

Povídání o písmu - Loučovice

24. 1. 2020

S loučovickými prvňáčky jsme strávili dopoledne povídáním o písmu, o materiálech, na které se psalo a nástrojích, které se používaly. Nakonec jsme si vyzkoušeli napsat vlastní jméno pomocí egyptských hieroglyfů. Škoda jen, že nemoc zabránila polovině třídy přijet. Nicméně pak učitel slíbil, že si destičky s chybějícími dětmi vyrobí.

Beseda se spisovatelkou Klárou Smolíkovou

Beseda se spisovatelkou Klárou Smolíkovou

23. 1. 2020

Spisovatelka Klára Smolíková navštívila třeťáky a čtvrťáky se svou besedou ke knize Začarovaný hvozd. Po krátkém seznámení se spisovatelčinou tvorbou si děti pomocí pracovních listů vymyslely vlastní příběh. Skvělá tvořivá beseda. Děkujeme.

Mrňata do knihovny

Mrňata do knihovny

22. 1. 2020

Mrňata do knihovny jsou plánovaná setkání pro maminky s dětmi, které nechodí do mateřinky. Připraveny jsou knihy pro děti i rodiče a volný prostor pro povídání, kreslení nebo hry. Bohužel se dostavily jen dvě odvážné maminky.

Lednové podvečerní čtení

Lednové podvečerní čtení

16. 1. 2020

První podvečerní čtení v tomto roce se neslo v zimním duchu. I když nám venku sníh chybí, zavítali jsme do arktických končin k ledním medvědům. Kolem nich se točilo naše povídání, tvoření i čtení. Tentokráte jsme se začetli do knihy Martiny Skaly a seznámili se s medvídkem Kumou, jeho rodinou a příšerou El niňo.

Návštěva Čtenářského klubu

Návštěva Čtenářského klubu

14. 1. 2020

Lednová návštěva Čtenářského klubu byla zaměřena na dobrodružnou literaturu. Povídali jsme si o tom, co má správná dobrodružná literatura obsahovat a zkusili se začíst do knih Thomase Breziny. Na závěr děti jsme zhodnotily, zda se kniha líbila či ne a proč. Na příští návštěvu si každý přinese knihu tohoto žánru dle vlastního doporučení.

xx : Rodina

Rodina
xx

leporelo

Zídek Petr : Budovatelé státu

Budovatelé státu
Zídek Petr

naučná

Johnsrud Ingar : Kříž

Kříž
Johnsrud Ingar

pro dospělé detektivka

Hrovatová Nina : Jak myška hledala kamarády

Jak myška hledala kamarády
Hrovatová Nina

pro děti pohádky

Sepetys Ruth : Potrhaná křídla

Potrhaná křídla
Sepetys Ruth

pro dospělé romány

De la Motte Anders : Zimní oheň

Zimní oheň
De la Motte Anders

pro dospělé detektivka

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Krokusiáda

Krokusiáda

Zvelebení městkého parku ve Vyšším Brodě