Říjnové podvečerní čtení

Říjnové podvečerní čtení

27. 10. 2020

Podvečerní čtení spojené s výtvarnou dílnou je opět tu. Sejdeme se v úterý 27. října v 18 hodin v Knihovně. SEBOU: přezůvky a barevné listy.

Mrňata v pohybu - ZRUŠENO

Mrňata v pohybu - ZRUŠENO

23. 10. 2020

Pokud vše dobře dopadne, naváží maminky na jarní cvičení s dětmi. Pátek v 9:30 hod v Knihovně. K dispozici budou i knihy na téma děti a pohyb. Uskutečňuje se v rámci knihovního projektu Bookstart.

Po stopách archeologických památek Českokrumlovska  - ZRUŠENO

Po stopách archeologických památek Českokrumlovska - ZRUŠENO

20. 10. 2020

Společně se vydáme proti proudu času, kdy navštívíme známé místo Vítkův kámen. Druhou archeologickou lokalitou, kterou navštívíme, je méně známý Hausberk u Perneku. Roušku jejich minulosti poodhalí host Mgr. Martin Nechvíle. Úterý v 18 hod v Klubu pod kinem.

Noc literatury - Zrušeno

Noc literatury - Zrušeno

7. 10. 2020

Rádi bychom Vás pozvali na literárně hudební podvečer do restaurace U Candrů. Půjde o večer nad knihami hostů, kteří si pro nás vybrali ukázky ze svých oblíbených knih. Jakých? To bude malé překvapení.

Rande naslepo

Rande naslepo

Vyzkoušejte si rande naslepo s knihou! Ustrojte se, zabalte brýle, oční čočky, čtenářský průkaz a vydejte se do Vyšebrodské knihovny. Možná zde potkáte „partnera/partnerku“ o jehož/jejíchž kvalitách jste doposud neměli ani tušení.“

Odkaz J.A. Komenského

Odkaz J.A. Komenského

ODKAZ J. A. KOMENSKÉHO - Vzdělání pro všechny? je název výstavy, která nás blíže seznámí se životem a dílem J. A. Komenského. Výstavu připravilo Národní pedagogické muzeum a knihovna J.A. Komenského v Praze a bude ke shlédnutí v knihovně po celý měsíc říjen.

Týden knihoven 2020

Týden knihoven 2020

Vážení čtenáři, první říjnový týden i v tomto roce patří knihovnám po celé naší zemi a i letos jsme si pro Vás připravili program, který, jak doufám, zaujme. Týden knihoven proběhne od 5. - 11. října. Je pro Vás připravena výstava, literárně hudební podvečer i beseda pro dospělou veřejnost. Pokud vše dobře dopadne naváží maminky na jarní cvičení s dětmi a pro starší se uskuteční i Podvečerní čtení. Tímto Vás všechny srdečně zvu. Budeme se těšit.

Knihovna v době omezení

Knihovna v době omezení

Vážení čtenáři, v době mimořádných omezeních jsme tu stále pro Vás. Jediné, co se opět změnilo je to, že se na sebe budeme dívat v rouškách, při vstupu do knihovny musíte použít dezinfekci rukou, která je tu pro Vás připravena a knihy, které vrátíte si na dva dny "odpočinou" mimo dosah dalších čtenářů. Doufám, že i přes tato omezení na nás nezanevřete a budeme se v knihovně vídat.

Uzavírka knihovny

Uzavírka knihovny

17. 9. 2020

Vážení čtenáři, ve čtvrtek 17. září bude knihovna otevřena pouze v čase 8:00 - 12:30 a to z důvodu dovolené. Děkuji za pochopení.

Zářijové novinky

Zářijové novinky

Vážení čtenáři, zářijové novinky jsou již zaevidovány, teď již je chybí jen obalit. Anotace k novým knihám jsou Vám k dipozici v oddělení " KNIŽNÍ NOVINKY". K výběru je Vám 19 knih pro děti a mládež, 8 detektivek, z toho jedna historická, 6 historických románů, 9 románů pro muže i ženy, 2 romány dalo by se říci ryze ženské a 3 knihy naučné. Doufám, že Vás některá z nabízených knih osloví.

Josef Klíma, Robert Šlachta : Šlachta – Třicet let pod přísahou

Šlachta – Třicet let pod přísahou
Josef Klíma, Robert Šlachta

životopis podle skutečných událostí

Petra Soukupová : Věci, na které nastal čas

Věci, na které nastal čas
Petra Soukupová

pro ženy romány společenské romány

Christina Laurenová : Spolubydlící

Spolubydlící
Christina Laurenová

pro ženy romány

Rostislav Novák : Nejkrásnější rozhledny v ČR a jejich příběhy

Nejkrásnější rozhledny v ČR a jejich příběhy
Rostislav Novák

architektura a umění

Jaroslav V. Mareš : Největší záhady české historie

Největší záhady české historie
Jaroslav V. Mareš

pro dospělé historická naučná pro mládež

Lucy Foley : Štvanice

Štvanice
Lucy Foley

pro dospělé detektivka

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Besedy pro dospělé

Besedy pro dospělé

Večerní besedy pro dospělé s cílem rozšířit nabídku stávajících cestovatelských besed