Únorové podvečerní čtení

Únorové podvečerní čtení

27. 2. 2020

Podvečerní čtení s výtvarnou dílnou proběhlo ve čtvrtek 27.2. v 18 hodin v knihovně. Tentokrát na čtení přišlo 20 dětí. Tématem bylo moře, takže úvod patřil knihám s mořskými živočichy. Po občerstvení přišla ukázka z knihy Adriána Macha Gerda.

3.A a současné české spisovatelky

3.A a současné české spisovatelky

25. 2. 2020

Při další pravidelné návštěvě třeťáků jsem se zaměřila na českou literaturu a to konkrétně na 4 české spisovatelky, jejichž knihy mají třeťáci ve třídě. Ve čtyřech křížovkách jsme si vyplnili jména a krátce spisovatelky i představili. Seznámili jsme se tak blíže s Klárou Smolíkovou, Danielou Krolupperovou, Zuzanou Kovaříkovou a Martinou Drijverovou.

5.A a komiks

5.A a komiks

21. 2. 2020

V pátek 21.2. navštívili knihovnu páťáci, abychom zavítali nejen do minulosti, ale i do současnosti světového i českého komiksu. Po prezentaci byl prostor k prohlížení a čtení komiksů z nabídky knihovny.

Mrňata v pohybu

Mrňata v pohybu

21. 2. 2020

V pátek 21.2. se poprvé sešly maminky s dětmi od 18 do 24 měsíců na cvičení s fyzioterapeutkou Terezkou Sučíkovou. Maminky se dohodly na setkání každý měsíc.

Čtenářský klub ze ZŠ Lipno nad Vltavou

Čtenářský klub ze ZŠ Lipno nad Vltavou

18. 2. 2020

Již podruhé jsme si povídali o nejrozšířenějším literárním žánru. Dnes si děti přinesly na ukázku knihy. Kdo měl dočteno, vybral si knihu z nabídky knihovny. Četly se komiksová vydání Malého prince, Fanny byla při tom, Alchymistova šifra nebo V cihelně se svítí. Začetli se všichni. Kdo nedočetl, odnesl si do třídy.

Na návštěvě v Dětské skupině

Na návštěvě v Dětské skupině

18. 2. 2020

S dětmi z Dětské skupiny jsme se sešli na krátkém povídání o knihách. Rozmanitá leporela děti nadchla, proto jim chvíli zůstanou, aby se s nimi mohly seznámit. Příští návštěva se uskuteční již v knihovně.

Povídání o písmu - Lipno nad Vltavou

Povídání o písmu - Lipno nad Vltavou

5. 2. 2020

I s lipenskými prvňáčky jsme strávili dopoledne povídáním o písmu, o materiálech, na které se psalo a nástrojích, které se používaly. Nakonec jsme si vyzkoušeli napsat vlastní jméno pomocí egyptských hieroglyfů.

Únorové knižní novinky

Únorové knižní novinky

25 knih pro dospělé a 13 pro děti a mládež je počet únorových novinek, které jsou pro Vás připraveny. Krátké anotace k novým knihám najdete na odkazu "knižní novinky" i v únorovém Vyšebrodském zpravodaji. Přeji příjemné čtení.

Únorové akce pro základní školy

Únorové akce pro základní školy

Nabitý je i program pro žáky. S prvňáčky budeme vyrábět ruční papír na vlastní knihu. Do knihovny přijdou páťáci na povídání o komiksu, děti z družiny na povídání s společenských hrách. A nebudou chybět ani děti ze Čtenářského klubu a třeťáci na setkání se spisovateli. Máme se tedy na co těšit.

Únorové akce pro veřejnost

Únorové akce pro veřejnost

Knihovna přichází s únorovými akcemi pro veřejnost. Nebude chybět Podvečerní čtení pro děti, poprvé se setkají maminky s dětmi na cvičení s Terezkou Sučíkovou. Večerní beseda pro dospělé je přesunuta na 3. března.

Sándor Mándoky : Dopisy z Bihoru

Dopisy z Bihoru
Sándor Mándoky

pro dospělé historická

Vurm Bohumil : Václav IV. a Zikmund

Václav IV. a Zikmund
Vurm Bohumil

pro děti naučná

Hájíček Jiří : Plachetnice na vinětách

Plachetnice na vinětách
Hájíček Jiří

pro dospělé novely

Gablé Rebecca : Cizí královna

Cizí královna
Gablé Rebecca

historická romány

Dostálová Zuzana : Soběstačný

Soběstačný
Dostálová Zuzana

pro dospělé romány

Blanářová Alena : Starosti z radosti

Starosti z radosti
Blanářová Alena

pro dospělé romány

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Krokusiáda

Krokusiáda

Zvelebení městkého parku ve Vyšším Brodě