Společenské hry

Společenské hry

Další sada společenských her již na Vás netrpělivě čeká. Nabídku obohatí hry Prima ZOOM, Kyvadlo, Osadníci z Katanu Junior, Brain Boxy na téma Podmořský svět, Mýty a legendy a Povolání. Pro nejmenší jsou tu Obrázky a Abeceda z edice V kostce a z karetních her nabízíme Únikovku, Divočinu nebo Obrázkové hádanky. Někteří zavzpomínají na svá dětská léta a deskovou hru Smolíček pacholíček.

.

Prodloužení výpůjček

Prodloužení výpůjček

Vážení čtenáři, vzhledem k uzavírce knihovny jsou všechny půjčené knihy a časopisy prodlouženy do 14.12.2020.

Týden knihoven 2020

Týden knihoven 2020

1. 10. 2020

První říjnový týden i v tomto roce patřil knihovnám po celé naší zemi a i letos jsme si pro Vás připravili program, který, jak jsme doufali, zaujme. Týden knihoven proběhl od 5. - 11. října. Byla pro Vás připravena výstava, literárně hudební podvečer i beseda pro dospělou veřejnost. Maminky měly s dětmi navázat na jarní cvičení a pro starší se mělo uskutečnit Podvečerní čtení.

Vše bylo připraveno, bohužel situace ohledně onemocnění Covid-19 zapříčinila, že všechny akce, kromě výstavy, musely být zrušeny. Účast na společenských akcích byla hned na začátku října omezena tak, že se je nedalo realizovat a 22. října byly knihovny uzavřeny. Výstavu k výročí Jana Amose Komenského tak mohli shlédnout pouze návštěvníci knihovny, ale ne již žáci základní školy, kteří byli od 12. října na distanční výluce.

Rande naslepo si mohlo vyzkoušet 44 čtenářů, kteří si knihu odnesli domů.

Letošní Týden knihoven byl velmi smutný.

Celý článek

Listopadová nabídka knih

Listopadová nabídka knih

LISTOPADOVÁ NABÍDKA knih je tu. S nadšením jsem je pro Vás nakoupila, k Vám se ale dostanou, až bude knihovna otevřena. Mezitím si dovolím Vás navnadit alespoň slovem. Nejdříve z DĚTSKÝCH KNIH. Mým favoritem je kniha Michelle Knudsenové V knihovně je lev. Srdcovka na první pohled. Výběr z beletrie pro dospělé? Dlouhá trať od Viktorie Hanišové, Kniha o tichu Josefa Formánka, Alžběta a Nina Jany Poncarové nebo Aristokratka u královského dvora. ?Z detektivních thrillerů na Vás čekají další knihy C.J.Tudorové (Ti druzí), A. Mayna (Temný vzorec) nebo Pustina od Stiny Jackson. Z naučné literatury by Vás mohly zaujmout knihy Antonína Polácha Odvrácená tvář moci (Zločiny českých králů) nebo z doby nedávno minulé Exodus podle Mosadu Gada Šimrona. Čeká nás příjemné čtení. Anotace ke knihám najdete v odkaze Knižní novinky

.

Rande naslepo

Rande naslepo

NA RANDE NA SLEPO nestihlo odejít posledních 6 knih. Jednu z nich si domů odnese knihovnice, aby si i ona užila to očekávání, "co z toho nakonec bude". Vy, co jste si na rande již vyšli, doufám, že se vydařilo. A pokud ne, snad někdy jindy. Jen prosím nezapomeňte vyplnit malou anketku, neboť 3 z Vás, kteří měli odvahu, budou odměněni poukázkou na nákup knihy dle vlastního výběru.

UZAVÍRKA KNIHOVNY

UZAVÍRKA KNIHOVNY

Vážení uživatelé naší knihovny, na základě nařízení vlády ze dne 21. 10. 2020 je Městská knihovna ve Vyšším Brodě od čtvrtka 22. 10. 2020 až do odvolání uzavřena. V případě potřeby knihovnu kontaktujte telefonicky nebo e-mailem. Děkujeme za pochopení.

Velký knižní čtvrtek

Velký knižní čtvrtek

15. 10. 2020

VELKÝ KNIŽNÍ ČTVRTEK JE TU a s ním spousta novinek. Nemějte strach, v knihovně budete mít k dispozici nové knihy Evžena Bočka, Josefa Formánka, Jakuba Szántó, Buddy Levyho, Gada Šimrona nebo Dana Browna. V listopadu bude z čeho vybírat. Bližší informace o knihách, které dnes vycházejí najdete na stránkách samotného Velkého knižního čtvrtka (https://www.velkyctvrtek.cz/)

BALÍČKY Z VÝTVARKY

Balíčky z výtvarky od paní učitelky jsou připraveny k vyzvednutí. Pokud je budete potřebovat vyzvednout mimo momentální otevírací dobu, je nutné se předem telefonicky domluvit na tel: 380 746 611.

OMEZENÍ VÝPŮJČNÍCH HODIN VE DNECH 12. - 25.10.2020

Vzhledem k Mimořádnému opatření vlády, které omezuje otevření budovy Městského úřadu pro veřejnost, musíme přistoupit ke změně výpůjčních hodin.

Ve dnech 12. - 25.10.2020 budou výpůjční hodiny pro veřejnost:

PONDĚLÍ - 12:00 - 18:00

STŘEDA - 12:00 - 18:00

ČTVRTEK - 16:00 - 18:00

Děkujeme za pochopení

RUŠENÍ AKCÍ

RUŠENÍ AKCÍ

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu a přijatých mimořádných opatření musím s politováním oznámit, že plánované akce (BESEDA PRO VEŘEJNOST, CVIČENÍ S DĚTMI a PODVEČERNÍ ČTENÍ) se ruší.

Corina Bomannová : Paní ze Severu 3: Solvejžin slib

Paní ze Severu 3: Solvejžin slib
Corina Bomannová

historická pro ženy romány

Juraj Červenák : Anděl v podsvětí

Anděl v podsvětí
Juraj Červenák

pro dospělé detektivka

Tim Weaver : Ztracené střípky

Ztracené střípky
Tim Weaver

pro dospělé thriller

Barbora Buchalová : Praha ha ha!

Praha ha ha!
Barbora Buchalová

pro děti leporelo

Jean - Charles Gaudin : Byl jednou jeden život: Mozek

Byl jednou jeden život: Mozek
Jean - Charles Gaudin

pro děti komiks naučná pro mládež

Klára Smolíková : S Komenským do komiksu

S Komenským do komiksu
Klára Smolíková

komiks naučná pro mládež

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Besedy pro dospělé

Besedy pro dospělé

Večerní besedy pro dospělé s cílem rozšířit nabídku stávajících cestovatelských besed