Čtenářský klub ZŠ Lipno nad Vltavou

Čtenářský klub ZŠ Lipno nad Vltavou

26. 11. 2019

Pravidelná měsíční návštěva Čtenářského klubu z Lipna proběhla i v tomto měsíci. Na úvod jsme si rychle připomněli, z čeho se skládá kniha a kdo dal dobrý pozor, věděl správné odpovědi do připravené křížovky. Z výběru knih si mohly děti 20 minut číst a nakonec jsme si o popovídali o tom, zda se knihy líbily či nikoliv.

Listopadové podvečerní čtení

Listopadové podvečerní čtení

21. 11. 2019

Podvečerní čtení proběhlo v duchu příprav na nadcházející advent, kdy jsme s dětmi připravili ozdoby na vánoční stromeček do parku. Úvodní úryvek byl z knihy o rošťáku Bertíkovi a jeho vánočním dárku. Tentokrát si na konci vybraly děti sami, ze které knihy budou číst.

S čokoládou o čokoládě

S čokoládou o čokoládě

26. 11. 2019

V úterý 26. listopadu proběhne Ochutnávka a povídání s Ing. Marcelou Krčálovou. Max. 40 míst. Rezervace nutná na 380 746 611 nebo 728 060 073

Listopadové podvečerní čtení

Listopadové podvečerní čtení

21. 11. 2019

LISTOPADOVÉ PODVEČERNÍ ČTENÍ proběhne ve čtvrtek 21.11. v 18 hod v knihovně. Čtení s tvořivou dílnou pro děti.

Přijďte si hrát

Přijďte si hrát

20. 11. 2019

Ve středu 20. listopadu v 10 hod si PŘIJĎTE SI HRÁT do knihovny. Malé tvoření a čtení pro maminky s dětmi, které nechodí do školky.

Batolata v pohybu

Batolata v pohybu

15. 11. 2019

BATOLATA V POHYBU v pátek 15.11. v 9 hodin. Jde o skupinový tréninkově vzdělávací program na podporu zdravého motorického vývoje. Jde o seznamovací setkání a je určen pro miminka od 6 týdnů po první krůčky s fyzioterapeutkou Terezou Sučíkovou. Rezervace na 380 746 611 nebo 728 060 073. Budeme se těšit.

Listopadové akce

Listopadové akce

LISTOPADOVÁ NABÍDKA AKCÍ je více než pestrá, proto přijměte pozvání na Podvečerní čtení, setkání maminek nebo nově na ukázkovém sezení s názvem BATOLATA V POHYBU. Letošní advent v knihovně zahájíme ochutnávkou čokolády. NEVÁHEJTE a přidejte s námi strávit příjemný čas. Budeme se těšit.

Seznámení s knihovnou - Loučovice

Seznámení s knihovnou - Loučovice

25. 10. 2019

S prvňáčky i v tomto roce budeme absolvovat projekt Knížka pro prvňáčka. Naše úvodní setkání se neslo v duchu poznávání knihovny, k čemu slouží a jak se chovat ke knihám nejen půjčovaným ale i vlastním. Seznámili jsme se i s příběhem knihy, tj. jak taková kniha vniká a nakonec si vyrobili malý deníček.

Říjnové podvečerní čtení

Říjnové podvečerní čtení

24. 10. 2019

Helloween se blíží a tak není divu, že se stal námětem pro naše čtení a tvoření. K helloweenu neodmyslitelně patří dýně, strašidelné převleky a strašidelné příběhy. Jeden takový s dobrým koncem jsme si přečetli i my.

Návštěva 3.A

Návštěva 3.A

22. 10. 2019

Na návštěvě jsem mohla přivítat třeťáky, se kterými jsme si zopakovali, k čemu knihovna slouží, co se v ní půjčuje, jak se v ní půjčuje a hlavně, jak si vyhledám knihu, kterou bych si chtěl přečíst. Hledalo se jak v on-line katalogu, tak na regále. Nalezené knihy si mohli třeťáci na měsíc půjčit do třídy a přečíst.

Johnsrud Ingar : Kalypso

Kalypso
Johnsrud Ingar

pro dospělé detektivka

Čechová Miřenka : Baletky

Baletky
Čechová Miřenka

pro dospělé životopis romány

Backman Fredrik : Úzkosti a jejich lidé

Úzkosti a jejich lidé
Backman Fredrik

pro dospělé romány

Koubková Zuzana : Zázračný medailon

Zázračný medailon
Koubková Zuzana

pro dospělé historická romány

Jazairiová Pavla : Z Etiopie a odjinud

Z Etiopie a odjinud
Jazairiová Pavla

pro dospělé cestopis

Fields Helen : Dokonalé ticho

Dokonalé ticho
Fields Helen

pro dospělé detektivka

Další knižní novinky

Projekty

Oblíbené projekty

Krokusiáda

Krokusiáda

Zvelebení městkého parku ve Vyšším Brodě