Návštěva tiskárny, knihovny a knihkupectví

18. 5. 2015

Návštěva tiskárny v Černé v Pošumaví, knihovny v Českém Krumlově a knihkupectví. V pondělí 18.5. se prvňáčci jeli podívat do tiskárny. To proto, aby na vlastní oči viděli, jak kniha vzniká. Na úvod jsme se zastavili v grafickém studiu, kde se graficky zpracovává návrh knihy. Paní Černá měla k dispozici grafické zpracování knihy Vyprávění o víle Bezince. Tu jsme pak viděli tisknout na velkém offsetovém stroji.

Manželé Černých nám již třetím rokem vyšli nesmírně vstříc v tom, že nás provedli svou tiskárnou a ukázali dětem, jak vlastní kniha nabyde fyzické podoby. Za to bych jim chtěla velmi poděkovat.

Z tiskárny jsme se přesunuli do Českého Krumlova, kde jsme navštívili Městskou knihovnu. Poté jsme navštívili i nedaleké knihkupectví Expedice a to proto, aby si děti uvědomily rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím.