Týden knihoven 2017

2. - 8. října 2017

V čase 2. - 31. října proběhl již 21. ročník celostátní akce na podporu četby a knihoven. I letošní již 21. ročník celostátních oslav Týdne knihoven u nás probíhá celý měsíc a to proto, aby k nám mohli zavítat žáci 1. i 2. stupně.

Letos je Týden knihoven tématicky doplněn výstavou spisovatelky Kláry Smolíkové a ilustrátora Vojtěcha Šedy nazvanou Spolkla mě knihovna, která vznikla na základě stejnojmenné knihy. Žáci pracují s pracovními listy a vyhledávají informace, které se týkají vývoje písma a knihoven. Na závěr vyhledávají na regálech knihy, které bych doporučila k četbě.

3. října proběhlo promítání s Jiřím Cukrem na téma Novohradské hory z druhé strany aneb Rakouská část známého pohoří

5. října proběhlo Podvečerní říjnové čtení. První čtení v tomto školním roce bylo „zahřívací“. Na úvod byla představena kniha Pavla Pechouška Povídání losí babičky. Poté následovalo malé tvoření – tvorba podzimního listí pomocí rozžehlování voskovek. Listy budou zdobit okna knihovny. Po tvořivé práci následovalo malé občerstvení a na závěr jsme si přečetli ukázku z knihy Jana Lebedy Okáček.

I když letošní Týden knihoven byl náročný, jsem moc ráda, že učitelé s dětmi našli do knihovny cestu a za to bych jim chtěla poděkovat. Doufám, že se budeme vídat i nadále.

Knížka pro prvňáčka. S prvňáčky jsme se opět setkali v rámci projektu knížka pro prvňáčka. Hned napoprvé jsme se seznámili s knihovnou a s prací knihovníka.

Návštěvy Mateřské školy. I děti s mateřské školy měly možnost seznámit se s knihovnou a vším, co zde najdou.

Výroba leporela. Druháčci si přišli vyrobit své vlastní třídní leporelo.