Týden knihoven 2020

1. 10. 2020

První říjnový týden i v tomto roce patřil knihovnám po celé naší zemi a i letos jsme si pro Vás připravili program, který, jak jsme doufali, zaujme. Týden knihoven proběhl od 5. - 11. října. Byla pro Vás připravena výstava, literárně hudební podvečer i beseda pro dospělou veřejnost. Maminky měly s dětmi navázat na jarní cvičení a pro starší se mělo uskutečnit Podvečerní čtení.

Vše bylo připraveno, bohužel situace ohledně onemocnění Covid-19 zapříčinila, že všechny akce, kromě výstavy, musely být zrušeny. Účast na společenských akcích byla hned na začátku října omezena tak, že se je nedalo realizovat a 22. října byly knihovny uzavřeny. Výstavu k výročí Jana Amose Komenského tak mohli shlédnout pouze návštěvníci knihovny, ale ne již žáci základní školy, kteří byli od 12. října na distanční výluce.

Rande naslepo si mohlo vyzkoušet 44 čtenářů, kteří si knihu odnesli domů.

Letošní Týden knihoven byl velmi smutný.