Vítání občánků

19. 9. 2020

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ (17.9.) - Nejspíš si říkáte, co má knihovna co dočinění s Vítáním našich nejmenších občánků. Pojí nás knihovní projekt S KNÍŽKOU DO ŽIVOTA - BOOKSTART. Snažíme se oslovit rodiče těch nejmenších a nabídnout jim to, co knihovny nabídnout mohou (knihy, setkávání, besedy pro rodiče, cvičeníčka). V rámci tohoto projektu je připraven malý balíček s kalendářem, kde si rodiče mohou zapisovat, jak jejich dítko roste a co všechno již zvládá, je zde doporučení pro společné čtení, odkaz na Audiotéku a leporelo s ilustracemi známé české ilustrátorky Markéty Vydrové. Od naší knihovny dostanou rodiče registraci pro dítko zdarma, včetně naučné literatury týkající se psychologie, vývoje či výživy dítěte nebo například zdraví. Tímto projektem chceme poukázat na to, že je velmi důležité strávit s již malými dětmi čas povídáním si nad knihou, i když se nám může zdát, že poměrně dlouho můžeme vést monolog sami ze sebou. A nemůžeme? Každá takto strávená minuta se mnohonásobně vrátí! A teď PODĚKOVÁNÍ.? Jelikož se Vítání občánků konalo v termínu Literární Šumavy (knihovního semináře), musím i touto cestou poděkovat matrikářce paní Francové za předání dárkových balíčků rodičům a jejich dítkám. A dodatečně všem poblahopřát a popřát jen to nejlepší.