Knižní novinky

Potterová Beatrix : Příběhy králíčka Petra

Příběhy králíčka Petra
Potterová Beatrix

Oblíbené příběhy o neposedných králíčcích, kteří ze všeho nejraději navštěvují zeleninovou zahradu pana Gregora, těší dětské čtenáře již několika generací.

Todd-Stanton Joe : Tajemství černé skály

Tajemství černé skály
Todd-Stanton Joe

Malou holčičku Eriku naprosto uchvátila legenda o Černé skále. Povídá se o ní, že je obrovitá, temná, špičatá a zničí každou loď, která se k ní přiblíží. Je to však opravdu tak?

Goldflam Arnošt : Hledání ztraceného tatínka

Hledání ztraceného tatínka
Goldflam Arnošt

Drama se šťastným koncem zažívá hlavně rodina Sukových, holčička Štěpánka, její maminka a tatínek, o kterého se možná budeme i trošku bát.

Nováková Daniela : Ema a lesní zvířátka

Ema a lesní zvířátka
Nováková Daniela

Co se stane, když se malá holčička Ema rozhodne, že půjde do lesa za zvířátky? Les je místo, kde se skrývá mnoho překvapení, ale Ema se může setkat i s nebezpečím.

Cantini Barbara : Mortina

Mortina
Cantini Barbara

Mortina je sice holčička, ale trochu jiná než ostatní. Je to holčička strašidlo. Mortina by moc ráda měla stejně staré kamarády, se kterými by si mohla hrát, ale má přísný zákaz komukoliv se ukazovat. Mohli by se jí totiž leknout. Jednoho dne konečně nastane správná příležitost k seznámení – svátek Halloween!

pro děti dobrodružství

Perplies Bernd : Hrdinové z Dračí ulice

Hrdinové z Dračí ulice
Perplies Bernd

Tři děti, jeden drak a spousta dobrodružství!

pro děti historická dobrodružství příběhy

Kineny Jeff : Deník malého poseroutky 13

Deník malého poseroutky 13
Kineny Jeff

Sněží a nelítostné koulovačky začínají!

pro děti humor

Horst Jorn : Záhada otevřených hrobů

Záhada otevřených hrobů
Horst Jorn

Škunerovou zátoku halí podzimní mlha a v ní se dějí mrazivé věci. Na starém hřbitově někdo vykopává hroby. Zřejmě v nich něco hledá. Ale co?

pro děti detektivka dobrodružství

Parvela Timo : Kepler62 : cesta Raketoplán startuje do vesmíru

Kepler62 : cesta Raketoplán startuje do vesmíru
Parvela Timo

Na jeho palubě je hrstka vyvolených dětí z celého světa, které byly vybrány k účasti na nebezpečné expedici do planetární soustavy Kepler62. Třináctiletý Ari se stará o mladšího bratra Joniho a pátrá po ztracené kamarádce Marii. Roste v něm totiž podezření, že dospělí účastníkům výpravy něco zásadního tají.

pro děti sci-fi dobrodružství

Krolupperová Daniela : Past na korunu

Past na korunu
Krolupperová Daniela

Začíná rok 1919, Jáchym a Filip z Podskalí bruslí na zamrzlé Vltavě, ale na jiné zimní radovánky čas nemají. Je sice po válce, ale oba musejí doma pomáhat – Jáchym v pekárně, Filip v krejčovství. Když spolu roznášejí hotové šaty zákazníkům, nečekaně se připletou k setkání dvou mužů.

pro děti historická dobrodružství

Sands Kevin : Alchymistova šifra: Temná kletba

Alchymistova šifra: Temná kletba
Sands Kevin

Ať se Christopher Rowe hne kamkoliv, provází ho tajemství, dobrodružství – a vraždy! Dokonce i setkání s králem Karlem skončí potyčkou. Vrahovi se však podaří uniknout a zůstane po něm jen zlověstná zpráva: další útoky se blíží!

Flanagan John : Hraničářův učeň 13

Hraničářův učeň 13
Flanagan John

Raasch Sara : Rebelové vln

Rebelové vln
Raasch Sara

Magický ostrov Svatý Loray konečně ukončil válku s Argridem, kde vládne církev a strach z kouzel. Klubko intrik se zamotává, proto se musí Vex, Lu i Benat rozhodnout, co jsou ochotni obětovat pro mír své země.

Burdová Michaela : Dcera hvězd

Dcera hvězd
Burdová Michaela

Samota je jako červ, který vás zevnitř pomalu užírá. Dcera hvězd Arinala, kdysi mocná válečnice bohů, zůstala sama mezi obyčejnými smrtelníky. Odolá instinktům vražedkyně? Dcery hvězd se staly po válce bohů štvanou zvěří. Příběh o ztrátě, odvaze, nenávisti a smrti, ale také o síle přátelství, hledání sama sebe a o strachu z toho, kým by se člověk mohl stát.

Stehlíková Petra : Faja

Faja
Stehlíková Petra

Klid ve sklenářských městech je narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.

Nassar Daniel : Zvířecí architekti

Zvířecí architekti
Nassar Daniel

Nahlédněte do fascinujícího světa zvířecích stavitelů. Nepotřebují složité výkresy, těžké stroje ani stavební povolení. Stavějí jen podle toho, jak je to příroda naučila, a jejich výtvory jsou dokonalé.

pro děti naučná

Haškovec Vít : Malované dějiny Evropy

Malované dějiny Evropy
Haškovec Vít

80 komiksových příběhů barvitě líčí historické mezníky Evropy.

pro děti historická komiks naučná