Knižní novinky


Martínek Jiří : Naší republice je 100 let

Naší republice je 100 let
Martínek Jiří

Pojďme si proto připomenout vše důležité, co se za uplynulých sto let odehrálo.

historická naučná pro mládež

Wohlleben Peter : Slyšíš, jak mluví stromy?

Slyšíš, jak mluví stromy?
Wohlleben Peter

Mají stromy svůj vlastní jazyk? Musí děti stromů chodit do školy? Proč se lesní zvířata bojí lidí? Peter Wohlleben odpovídá na otázky, které jsou neobvyklé, originální a často velmi zábavné.

naučná pro mládež

Mayne Andrew : Šelma

Šelma
Mayne Andrew

Profesor bioinformatiky Theo Cray nemá nejlepší ráno. Automat na led nefunguje, a navíc se mu do motelového pokoje dobývá policie. Že je hlavní podezřelý z brutální vraždy své bývalé studentky, se však dozví, až když je jeho účast na otřesné události vyloučena.

pro dospělé detektivka

Tudor C.J. : Kříďák

Kříďák
Tudor C.J.

Začalo to na pouti roku 1986, kdy se stala ta nehoda. Toho dne potkal dvanáctiletý Eddie pana Hallorana – pana Křídu. Ten přivedl Eddieho na myšlenku nevinné hry pro něj a partu jeho přátel: za pomoci křídových kreseb si mohli nechávat vzkazy. Byla to docela zábava – dokud je křídoví panáčci nedovedli k mrtvému dívčímu tělu.

pro dospělé detektivka

Thilliez Franck : Atomka

Atomka
Thilliez Franck

Těsně před Vánoci je nalezeno tělo novináře v mrazáku. Stal se Christophe Gamblin obětí sériového vraha, kterého sám odhalil?

pro dospělé detektivka

Rickstad Eric : Jména mrtvých dívek

Jména mrtvých dívek
Rickstad Eric

V odlehlém městě v severním Vermontu kdosi sleduje studentku Rachel Rathovou. A ta si je jistá, že je to tentýž muž, který před lety zabil její rodiče — Ned Preacher, sexuální násilník a vrah, který ošálil spravedlnost a vyvázl s nízkým trestem. Teď je na svobodě.

pro dospělé detektivka

Olséni Christina : Plážová chatka

Plážová chatka
Olséni Christina

Časně zrána, ještě před otevřením, si můžete bezplatně zahrát na golfovém hřišti města Falsterbo. Staří přátelé Egon a Ragnar nejsou skrblíci, ale proč za něco platit, když nemusíte? Společně se sestrami Elisabeth a Märthou se jednoho slunečného letního rána proplíží dovnitř. Zdá se, že před sebou mají krásný den, ale jejich hru nečekaně přeruší hrozné zjištění, když v písku na druhé jamce objeví tělo předsedy golfového klubu Svena Silfverstolpa.

pro dospělé detektivka

Smith Wilbur : Kořist

Kořist
Smith Wilbur

Francis Courtney připlouvá ke břehům Afriky, aby pomstil smrt svého otce. Hamižní obchodníci a obávaní piráti, kteří pobřeží obývají, v podstatě představují vřelé uvítání ve srovnání s nebezpečím, jež vychází z rodinného kruhu. Setkání příbuzných rozdrásá staré rány a vyústí v tuhý boj, v němž se odráží hříchy předchozí generace.

pro dospělé thriller dobrodružství

Niedl František : Rozervané království

Rozervané království
Niedl František

Jindřich z Lipé sedí ve věži pevného hradu Týřov, ale pokud si král Jan Lucemburský myslel, že když přidusí a později možná i odsekne hlavu hydry odbojných českých pánů, mýlil se. Ronovci, jedni z nejpřednějších českých panských rodů, povstali a s nimi další.

pro dospělé historická romány

Ciprová Oldřiška : Guta Habsburská

Guta Habsburská
Ciprová Oldřiška

Guta Habsburská stojí po boku Václava, Přemyslovce, kterým pro jeho strach ze tmy a koček nemálo českých pánů pohrdá, byť se má Václav brzy stát jejich králem. Guta si klade otázku, zda si takového manžela dokáže vážit. Ve chvíli, kdy její srdce konečně pookřeje, na scénu vstoupí šarmantní a tajemný Záviš z Falkenštejna. Karty jsou rozdány.

pro dospělé historická romány

Weir Alison : Jana Seymourová

Jana Seymourová
Weir Alison

Pouhých jedenáct dnů po popravě Anny Boleynové obléká Jana Seymourová svatební šat, aby se stala třetí ženou Jindřicha VIII. Poslední dobou přitom zblízka sledovala, jak se králova vášeň k předchozí manželce rychle mění v ledový chlad a velkolepé dvorské slavnosti, hostiny, lovy i chodby královských paláců se náhle stávají kulisami děsivé tragédie.

pro dospělé historická romány

Holm Lasse : Vikingové

Vikingové
Holm Lasse

Pomsta vikingských synů je historická detektivka z vikingského prostředí, jejíž příběh je založen na skutečných událostech, jež se odehrály v severní Anglii v letech 866 a 867. Jde o první část románové trilogie zasazené do doby raného středověku.

pro dospělé historická

Mawwer Simon : Pražské jaro

Pražské jaro
Mawwer Simon

V létě roku 1968, v roce Pražského jara a studené války, se dva studenti Oxfordu, James a Eleanor, rozhodnout projet stopem Evropu. Tím si zkomplikují právě se rodící přátelství, které by mohlo přerůst v něco většího. Jakmile dorazí do jižního Německa, zrodí se v jejich hlavách nápad navštívit Československo – zemi, ze které se Dubčekův „socialismus s lidskou tváří“ usmívá na svět kolem.

pro dospělé romány společenské romány

Kolaříková Hana : Na konci světa

Na konci světa
Kolaříková Hana

Novela české spisovatelky zachycuje zdánlivě prostý příběh ženy, která na začátku jednoho nevyzpytatelného léta přichází žít do pohraničních hor. Není jasné, co nechává za sebou, ani co ji přivedlo sem. Aurora má kolem sebe energii, které k sobě přitahuje všechny obyvatele letargické vesnice.

pro dospělé romány společenské romány

Dvořáková Petra : Dědina

Dědina
Dvořáková Petra

Lehce humorný příběh jedné současné vesnice.

pro dospělé romány

Kučíková Marta : Italské jednohubky

Italské jednohubky
Kučíková Marta

S humorem a laskavostí o životě v Itálii.

humor romány

Dubská Kateřina : Z kopce do kopce

Z kopce do kopce
Dubská Kateřina

Co se stane s vaším životem, když doslova vyfuníte na kopec a potkáte HO? S nádherným výhledem, sadem, soustavou polorozpadlých šop na dvoře a pálenicí ve včelíně. Je to on! Dům! Ten dům, kvůli kterému opustíte město se všemi jeho kavárnami, hospůdkami, divadly, koncertními sály a přáteli. Dům, kvůli kterému změníte úplně všechno.

pro dospělé romány

Wingate Lisa : Než jsme byly tvoje

Než jsme byly tvoje
Wingate Lisa

Lisa Wingate vypráví příběh inspirovaný nechvalně proslulým skandálem organizovaného nedobrovolného prodeje dětí z chudých rodin bohatým náhradním rodičům, který otřásl celou Amerikou.

pro dospělé romány společenské romány

Hornak Francesca : Sedm dní spolu

Sedm dní spolu
Hornak Francesca

Hornak Francesca – Sedm dní spolu Vánoce. Čas rodinné pohody… nebo taky ne. Zvlášť když jste s celou svou rodinou v karanténě a nemůžete utéct. To pak vyjde najevo ledacos… A právě v takové situaci se ocitne ne tak docela standardní rodina Birchových, když se dcera Olivie, lékařka, vrátí ze zóny zasažené nebezpečným virem.

pro dospělé romány

Colganová Jenny : Kavárnička na pobřeží

Kavárnička na pobřeží
Colganová Jenny

Floru přivede pracovní cesta na ostrůvek Mure, kde prožila dětství. Navíc se musí starat o svého otce a nemožné bratry. Podaří se Floře najít po letech v Mure své místo, velkou lásku, i sebe samotnou?

pro ženy romány

Clark Mary : Melodie stále zní

Melodie stále zní
Clark Mary

Když bytová architektka Elanie dostane pozvání do domu manželky neblaze proslulého finančníka, který zmizel i s pětimiliardovým fondem, tuší, že něco nehraje. Dojímá ji víra paní Bennettové v manželovu nevinu, ale neuvědomuje si, že čím víc se s rodinou sbližuje, tím většímu riziku vystavuje jak sebe, tak svou čtyřletou dcerku.

pro ženy thriller