Knižní novinky

Perry Sarah : Nestvůra z Essexu

Nestvůra z Essexu
Perry Sarah

Nestvůra z Essexu je román o svobodě, poznání, přátelství a lásce, o ideálech a vysokých cílech i o protikladech, které se přitahují.

pro dospělé historická detektivka

Körnerová Hana : Pozlacená klec

Pozlacená klec
Körnerová Hana

Paříž 1868. Terezina rodina neodmyslitelně patřila k výkvětu druhého císařství. Ale všechno se změnilo v okamžiku, kdy otec – notorický hráč – prosázel většinu majetku. Po jeho smrti musí Tereza čelit tvrdé realitě.

pro dospělé historická romány

Tremblay Larry : Citrusový sad

Citrusový sad
Tremblay Larry

Ahmed a Azíz jsou dvojčata, a oba by mohli poklidně žít ve stínu citrusovníků, kdyby jednoho dne z nebe nepřilétla bomba a kdyby jejich prarodiče nezemřeli v domě, srovnaném se zemí. Do citrusového sadu přicházejí muži a žádají pomstu za prolitou krev.

Štifter Jan : Sběratel sněhu

Sběratel sněhu
Štifter Jan

Tři časové linie, tři generace a i osudy mnoha lidí, se kterými si pohrála historie, se prolínají v jeden strhující příběh, v němž se vrací lidé z dávných dob, protože minulost zůstala nedořešená. S posledními přeživšími se však musí definitivně přihlásit o slovo.

Backman Fredrik : My proti vám

My proti vám
Backman Fredrik

Román vypráví o měsících následujících po událostech, které otřásly Medvědínem v předešlé knize. Bude se říkat, že toho roku přišlo do Medvědína násilí, ale není to pravda. Násilí tam totiž už dávno bylo.

Mercier Jean : Pan farář má krizi

Pan farář má krizi
Mercier Jean

Otec Benjamin, farář z francouzského maloměsta, přichází postupně o všechny iluze spojené se svým kněžstvím. Čemu po letech dennodenně čelí? Dvěma rozhádaným ženám, jež se starají o květinovou výzdobu kostela. Petici věřících, protože si některé z nich dovolil požádat, aby přišli ke zpovědi. Vyčerpávajícímu schůzování a papírování i stěží skrývanému pohrdání…

Třeštíková Radka : Veselí

Veselí
Třeštíková Radka

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi.

Donátová Uljana : Taková ženská jako já

Taková ženská jako já
Donátová Uljana

Evelína a Johana mají dost důvodů se nenávidět - zamilovaly se totiž do jednoho muže. Nyní však mají dobrý důvod spojit síly. Věc má ovšem háček. Evelína se krátce po své smrti objeví u Johany jako duch. A v téhle neobvyklé situaci se zrodí přátelství, díky němuž se obě pustí do nelehkého úkolu.

Moyes Jojo : Zakázané ovoce

Zakázané ovoce
Moyes Jojo

Poklidné přímořské městečko Merham se ještě vzpamatovává z následků druhé světové války, když poklidné místní vody rozčeří příchod bohémské skupinky s nejasnými vzájemnými vztahy, která se nastěhuje do moderního, na tu dobu architektonicky výstředního domu na pobřeží.

Kearsley Sussana : Ohnivý pták

Ohnivý pták
Kearsley Sussana

Příběh lásky, odvahy a vykoupení.

Fischerová Daniela : Želvou proti zdi

Želvou proti zdi
Fischerová Daniela

Sbírka Daniely Fischerové přináší šestatřicet mistrně pointovaných povídek. Vyprávějí o lidských vztazích, o náhodě, o lásce nešťastné i šťastné, o té první i o té poslední.

Táborská Dita : Malinka

Malinka
Táborská Dita

Román Malinka je především svižně a vtipně vyprávěný příběh, který s nesmlouvavou naléhavostí zobrazuje krizi lidské identity, zamýšlí se nad její podstatou a právem na ni. Rodičovství v mnoha podobách se v něm vymyká definicím. Postavy románu se navzájem potřebují k životu, ale ten je často škodolibě plácá přes prsty.

Staveley Brian : Poslední smrtelné pouto

Poslední smrtelné pouto
Staveley Brian

Kronika Netesaného trůnu vrcholí třetím a posledním románem.

pro dospělé fantasy romány

Emmert František : Zrození republiky

Zrození republiky

Národní revoluce 1918.

Mojžíš Milan : Československé legie 1914-1920

Československé legie 1914-1920
Mojžíš Milan

Katalog k výstavám Československé obce legionářské. Výstavy proběhly i v našem městě.

Suchánek Jiří : Mobilizace ve fotografii

Mobilizace ve fotografii
Suchánek Jiří

Armáda a stráž obrany státu v letech 1938-1939.

Emmert František : Rok 1968 v Československu

Rok 1968 v Československu

Brdečková Tereza : Můj osmašedesátý

Můj osmašedesátý
Brdečková Tereza

Kniha přináší pětadvacet příběhů v autentických vzpomínkách slavných, ale i neznámých, obyčejných hrdinů, kteří neváhali bránit svobodu a demokracii. Pamětníkům a vypravěčům této knihy, stejně jako mnohým dalším v roce 1968 zasáhla do života okupace vojsky Varšavské smlouvy, často tragicky.

Emmert František : Zlomové osmičky

Zlomové osmičky
Emmert František

Unikátní publikace zachycuje ty nejzásadnější okamžiky na dobových snímcích a dává nahlédnout do dění těchto čtyř zlomových let.