Knižní novinky


Zuzana Pospíšilová : Týden mezi indiány

Týden mezi indiány
Zuzana Pospíšilová

Pojeďte s Terezkou a Vojtou na indiánský tábor a uvidíte. Náčelník Činčila a šaman Velká koule vás naučí vyrábět čelenku, kopí a amulet. Co se stane, když z tábora zmizí totem?

pro děti pohádky

Klára Smolíková : Devět malých zahradníků

Devět malých zahradníků
Klára Smolíková

Knížka pro každého, kdo má zelené prsty i duši, provede čtenáře měsíc po měsíci proměnami zahrady. Obsahuje dvanáct příběhů o dětech z jedné mateřské školky a spoustu hádanek a úkolů na celý zahradnický rok.

pro děti naučná

Klára Smolíková : Cha cha chá, zasmál se Mordechaj

Cha cha chá, zasmál se Mordechaj
Klára Smolíková

Vyprávění o podivuhodném dobrodružství židovského mladíka provede čtenáře deseti stoletími historie Židů v Čechách. Příběh doplňují celobarevné ilustrované dvoustrany, které představí zajímavé a významné osobnosti a historické události. Další doplňující informace přinášejí infoboxy stručně mapující sociální, náboženské a kulturní aspekty života Židů, např. jazyk, školství, zvyky a tradice, svátky, náboženské obřady atd.

pro děti naučná pro mládež

David Böhm : A jako Antarktida. Pohled z druhé strany

A jako Antarktida. Pohled z druhé strany
David Böhm

Nejméně známý světadíl, který lidé objevili až jako poslední. Prázdný kontinent, který patří všem a kde můžeme žít s méně věcmi, než máme doma. Dějiště příběhů potvrzujících věčnou lidskou touhu po poznání a překonávání vlastních možností.

pro děti naučná pro mládež

Kiera Cassová : Zaslíbená

Zaslíbená
Kiera Cassová

Lady Hollis Briteová vyrůstala na hradu Kersken a jejím snem je stát se královnou země. Ale konkurence mezi šlechtickými dcerami je obrovská, zaujmout krále je těžké. Ale pak se to stane a král Jameson jí veřejně vyzná své city. Nemůže věřit štěstí, které ji potkalo, podařilo se jí získat jeho srdce a teď je zaslíbená králi

pro mládež

Nofreeusernames : Navždycky

Navždycky
Nofreeusernames

Kniha Navždycky získala ocenění „nejlepší youg adult česká kniha“. Olga Zbranek Biernátová alias Nofreeusernames začala psát chat fiction příběh v mobilní aplikaci Storki podle kterého vznikl romantický příběh pro náctileté. Pojď také číst a psát chat fiction!

pro mládež

Hans Rosling : Faktomluva

Faktomluva
Hans Rosling

Inspirující Faktomluva lékaře, statistika a zábavného popularizátora Hanse Roslinga je knihou plnou napínavých i dojemných příběhů a zásadní knihou, která změní způsob vašeho hodnocení světa a vybaví vás schopností správně reagovat na budoucí výzvy.

pro dospělé zamyšlení

Petr Čermák : Člověk Kellner

Člověk Kellner
Petr Čermák

Petr Kellner, jedinečný člověk a nejúspěšnější podnikatel střední a východní Evropy, tvůrce obchodní říše s objemem 400 miliard korun už mezi námi není

pro dospělé životopis

Luboš Nečas : Příběhy z druhého světa

Příběhy z druhého světa
Luboš Nečas

Povídky toho souboru tematicky pojí zkušenost s „oním světem“. Protagonisté příběhů zažili kvůli úrazu, operaci nebo klinické smrti kontakt se světem na druhé straně. Setkávají se tak se svými příbuznými, kteří dávno zemřeli, nebo poznávají své strážné anděly. Toto, pro mnohé lidi, kontroverzní téma je zde líčeno sugestivním jazykem, díky němuž mnozí ze čtenářů uvěří v opravdovost tohoto „neviditelného“ světa.

pro dospělé příběhy zamyšlení

Vlastimil Vondruška : O svobodě myšlení

O svobodě myšlení
Vlastimil Vondruška

Tahle kniha je o toleranci a svobodě myšlení. Pokud knihu přečtete, vážení čtenáři, přemýšlejte o věcech, které popisuji. Nemusíte se mnou souhlasit, právě v tom je naše svoboda. Ale nesouhlasit neznamená, že jsme nepřátelé. Svět myšlení a vědy je krásný v tom, jak je složitý a ke svobodě patří i respekt k těm druhým

pro dospělé zamyšlení

Jaroslav Kmenta : Babišovo Palermo

Babišovo Palermo
Jaroslav Kmenta

Projekt Babišovo Palermo mapuje politický život Andreje Babiše v letech 2014 až 2021. Přináší souhrn skutečných důvodů jeho vstupu do politiky a detaily fungování strany ANO a je dramatickým popisem chyb a omylů v jeho politické kariéře.

pro dospělé zamyšlení

Jan Voldřich : Příběhy ze šumavských chalup

Příběhy ze šumavských chalup
Jan Voldřich

Seznamte se vznikem osad v šumavské oblasti Stašska a Zdíkovska, se způsobem zdejšího života v posledním století a s příběhy lidí zde žijících. Při tom odkazuje na skutečnost, že Stašsko a Zdíkovsko za protektorátu bylo poslední českou výspou a představovalo česko-německou národnostní hranici.

pro dospělé podle skutečných událostí

Lucie Hříšná : Můj tajný život

Můj tajný život
Lucie Hříšná

Jmenuji se Lucie, jsem vzorná studentka, co nevidět doktorandka, dcera, vnučka, kamarádka, vášnivá golfistka, milovnice vína, překrásného spodního prádla, nadšená cestovatelka a excelentní lhářka, o které nikdo neví, že za její společnost muži platí.

pro ženy romány společenské romány podle skutečných událostí

Anne Jacobsová : Panský dům Návrat

Panský dům Návrat
Anne Jacobsová

Augsburg 1930. Marie a Paul Melzerovi jsou šťastní a jejich láska je silnější než kdy jindy. Navíc je korunována třetím dítětem, v té době čtyřletým Kurtim. Světová hospodářská krize a těžké časy však dolehnou i na Paula…

pro dospělé pro ženy

Martina Formanová : Nalakuj to na růžovo

Nalakuj to na růžovo
Martina Formanová

Autorka navazuje na předchozí autobiografické prózy. V knize se setkáváme se zralou ženou reflektující svůj život po smrti manžela Miloše Formana, po jehož boku strávila 23 let. S nadsázkou, sebeironií a upřímností autorka popisuje cestu k zotavení.

pro dospělé společenské romány

Daniel Hradecký : Tři kapitoly

Tři kapitoly
Daniel Hradecký

Trojice jazykově vybroušených, kratších próz naplňuje svědectví o souboji jedince s existencí na okraji společenského vyloučení. Alkohol, rodinné patologie, severní Čechy… Vítěz "Palmknihy Litera za prózu" v roce 2021, Magnesia Litera.

pro dospělé společenské romány

Martina Leierová : Tohle město, tahle řeka

Tohle město, tahle řeka
Martina Leierová

Každý dům má svůj příběh, některý skrývá tajemství a jiný má vlastní osud. Jeden čas, jeden dům, mnoho osudů. Prožijte příběhy lidí, které spojuje život v jednom domě.

pro dospělé romány společenské romány

Wilbur Smith : Volání havrana

Volání havrana
Wilbur Smith

Když se Mungo, syn bohatého majitele plantáže, vrátí ze studií domů, čeká ho nemilé překvapení. Rodina je na mizině a láska z dětství Camilla se provdala za nenáviděného Chestera, který se k ní navíc chová velmi zle. Mungo je zaslepen touhou po pomstě, ale musí se rozhodnout, kam až je ochoten zajít, aby si vzal zpátky vše, co mu patří.

pro dospělé thriller

František Nepraš : Najdorf

Najdorf
František Nepraš

Vitorazsko. Zapadlý kout jižních Čech s řadou temných míst a zaniklých obcí. Dějiště událostí, jež měly být raději zapomenuty. Ale nebyly. Celá desetiletí přežívaly v myslích a srdcích lidí, kteří byli jejich hybateli či svědky, a zanechaly řadu otazníků.

historická romány podle skutečných událostí

Vlastimil Hela : Návrat žítkovských bohyní

Návrat žítkovských bohyní
Vlastimil Hela

Kniha je o vědoucích lidech, kteří byli odedávna součástí životů obyvatel krajiny kolem nás. Autor vám poodhalí tajemno spjaté s neobyčejnými ženami, které bydlely na odlehlejších místech, žily v souladu s přírodou, z níž čerpaly energii a využívaly její léčebnou sílu.

romány podle skutečných událostí

Peter Tremayneu : Noc světlonoše

Noc světlonoše
Peter Tremayneu

Noc světlonoše Blíží se nejtemnější noc a s ní svátek Samhain, kdy se svět živých potkává se světem mrtvých a lidé se obávají sil z onoho světa. Na hradě Cashel i v městečku v podhradí se konají přípravy na tento významný den, přijíždějí hosté, už stojí velká hranice, kterou při oslavách každoročně ve městě zapalují. A právě v předvečer tohoto pohanského svátku najdou Eadulf a válečník Aidan v hranici mrtvého…

pro dospělé detektivka