Podvečerní čtení

image

Podvečerní čtení u nás probíhají od prosince roku 2013. Setkáváme se 1x v měsíci v knihovně od 18 do 20 hodin. Setkání mají shodný scénář. Na úvod je čtení básní či krátkého textu, abychom přiblížili téma večera. Na toto téma se pak tvoří, následuje malé občerstvení, které se skládá z nápoje, sušenek a trocha ovoce. Na vánoce si dopřáváme punč a cukroví. Poté si sedneme ke společnému čtení delšího textu. Čtou všichni, kdo chtějí.

 

Říjnové podvečerní čtení

Říjnové podvečerní čtení

27. 10. 2020

Podvečerní čtení spojené s výtvarnou dílnou je opět tu. Sejdeme se v úterý 27. října v 18 hodin v Knihovně. SEBOU: přezůvky a barevné listy.

Večerní čtení

Vzhledem k celosvětové epidemii onemocnění COVID-19 byly všechny akce knihovny od 13.3.2020 do 30.6.2020 zrušeny.

Únorové čtení

Únorové čtení

27. 2. 2020

Podvečerní čtení s výtvarnou dílnou proběhlo ve čtvrtek 27.2. v 18 hodin v knihovně. Tentokrát na čtení přišlo 20 dětí. Tématem bylo moře, takže úvod patřil knihám s mořskými živočichy. Po občerstvení přišla ukázka z knihy Adriána Macha Gerda.

Celý článek

Lednové čtení

Lednové čtení

16. 1. 2020

První podvečerní čtení v tomto roce se neslo v zimním duchu. I když nám venku sníh chybí, zavítali jsme do arktických končin k ledním medvědům. Kolem nich se točilo naše povídání, tvoření i čtení. Tentokráte jsme se začetli do knihy Martiny Skaly a seznámili se s medvídkem Kumou, jeho rodinou a příšerou El Niňo.

Celý článek

Adventní čtení

Adventní čtení

23. 12. 2019

Naposledy v tomto roce jsme se sešli na podvečerním čtení. Letos je to poprvé, kdy se v prosinci setkáváme pouze jednou. Nicméně vánoce jsou za dveřmi a my si přečetli dva vánoční příběhy, Sněhovou vílu od Daniely Krolupperové a Dárek pro Ježíška od Stjepana Liceho. Ani letos však nechyběl punč, cukroví, křížalky a oblíbené pouštění lodiček. Našla se i malá nadílka pro děti. Tak jako v příbězích, tak i Vám přejeme všeho dobrého v novém roce.

Celý článek

Listopadové čtení

Listopadové čtení

21. 11. 2019

Podvečerní čtení proběhlo v duchu příprav na nadcházející advent, kdy jsme s dětmi připravili ozdoby na vánoční stromeček do parku. Úvodní úryvek byl z knihy o rošťáku Bertíkovi a jeho vánočním dárku. Tentokrát si na konci vybraly děti sami, ze které knihy budou číst.

Celý článek

Říjnové čtení

Říjnové čtení

24. 10. 2019

V novém školním roce zažínáme Říjnovým čtením. Helloween se blíží a my si vybrali toto téma nejen k tvoření, ale i ke čtení. Udělali jsme si tématické svítilny a přečetli knihu Barbary Cantini Mortina.

Celý článek

Květnové čtení

Květnové čtení

16. 5. 2019

Třetí čtvrtek v měsíci patřil poslednímu jarnímu podvečernímu čtení. Přečetli jsme si příběh o velrybě Gerdě, která se nakonec po dlouhém putování znovu shledala se svým bratrem. Milý příběh s poučeným, že se nic nemá vzdávat. Každý si pak vytvořil obrázek vlastního podmořského světa. S dobrou knihou, milým občerstvením a příjemným tvořením, jsme si užili velmi poklidného podvečera.

Celý článek

Dubnové čtení

Dubnové čtení

18. 4. 2019

Na zelený čtvrtek jsme se v knihovně sešli k Podvečernímu čtení. Úvodem nechyběly básničky k jaru a k velikonocům, které tak navodily téma na tvoření. Jelikož byly velikonoce za dveřmi i my jsme si domů odnesli nabarvená vajíčka, ne na jídlo, ale k dekoraci. K tomu jsme potřebovali jen polystyrenová vajíčka, mramorovací barvy a trochu fantazie. Výsledek byl skvělý.

Celý článek

Březnové čtení

Březnové čtení

14. 3. 2019

Březnové podvečerní čtení bylo výjimečného v tom, že jsme měli na návštěvě milého hosta. Byla jím paní Petra Pomijová, která napsala knihu o včelkách samotářkách. O nich jsme si povídali a hlavně četli. Děkujeme za milou návštěvu.

Celý článek