Přijďte si hrát

Je název akce, kterou knihovna pořádá od října 2010. Poprvé se naše setkání konalo v rámci akce „Týdne knihoven“ a bylo zaměřeno na maminky s dětmi, které se nedostaly do místní školky. Věk dětí byl od dvou a půl do tří a půl let. Naším cílem bylo nabídnout maminkám i dětem prostředí, kde by se mohli setkávat a udělat si příjemné dopoledne spojené s různými aktivitami.

Jelikož první setkání mělo ohlas, začali jsme se scházet pravidelně jednou měsíčně. Významný podíl na úspěchu našich sezení má paní Mičanová, která sezení vede a program připravuje. Každé naše setkání mělo jiné téma, na které se zpívalo, hrálo i tvořilo. Vytvořená dílka pak byla vystavena v dětském oddělení knihovny.

 

Ukončení projektu

Setkávání byla ukončena v dubnu 2013, jelikož se maminky s dětmi začaly scházet v rámci místního „Baby klubu“.

Poslední setkání maminek s dětmi

Poslední setkání maminek s dětmi

Duben 2013

Poslední setkání maminek s dětmi, které nejsou v mateřské školce se uskutečnilo v úterý 30.dubna. Tentokrát jsme se podívali za zvířátky do Afriky. Seznámili jsme se se lvi, krokodýlem, hrochem, nosorožci, antilopami, slony, opicemi i zebrami. Velké obrázkové puzzle máme vyvěšené v dětském oddělení. Jelikož to bylo setkání poslední, odnesly si děti malou upomínku - knížku.

Celý článek

Druhé březnové setkání 2013

Druhé březnové setkání 2013

Březen 2013

V tomto měsíci jsme se setkali podruhé. Tentokrát jsme si povídali o blížících se velikonocích. A hodně jsme toho stihli namalovat. Namalovali jsme si rozkvetlé kočičky, mísu plnou velikonočních vajíček a vajíčka jsme si i ozdobili. Domů si každý odnesl kousek jara - malou primulku.

Celý článek

První březnové setkání v roce 2013

První březnové setkání v roce 2013

Březen 2013

Po malé odmlce jsme se s dětmi a maminkami sešli opět 12. března. Sníh nám roztál a jaro pomalu přichází. A protože k řece nemáme daleko, povídali jsme si tentokrát, jaká zvířátka potkáme u vody. Prohlédli jsme si obrázky z knihy, přečetli pár básniček a trochu si i zamalovali. V jednom koutku dětského oddělení nám protéká potůček a mi tu najdeme nejen čápa, ale i hejno ryb a žabky kamarádky.

Celý článek

První setkání v novém roce

První setkání v novém roce

Leden 2013

Hned na začátku ledna jsme se sešli s dětmi a maminkami. Přečetli jsme si o sněhové vločce. Povídali jsme si o zimě, co se v zimě dělá a jak si hrajeme, když máme sníh. A protože nám přibyl jeden kamarád do knihovny, povídali jsme si i o něm. A aby mu nebylo smutno nakreslily děti pro našeho sněhuláka kamarády.

Celý článek

Prosincové setkání 2012

Prosincové setkání 2012

Prosinec 2012

V prosinci jsme si povídali o nadcházejících vánocích. Každý našel pod malým stromečkem svůj dáreček. Přečetli jsme si pohádku o Štístku a poskládali si puzzle, na kterých ten náš Štístko byl namalovaný. Poté jsme se pustili do tvoření vánočních ozdob ze slaného těsta. Každý si domů odnesl to, co si vytvořil.

Celý článek

Povídání o zvířátkách

Povídání o zvířátkách

Listopad 2012

V listopadu jsme si povídali o zvířátkách. Děti měly určovat, které jimi vybrané zvířátko žije v lese či doma. Ani tentokrát nechyběly písničky, hlavně ta o lištičce, která sedí pod dubem. A tu jsme si i udělali. Děti si pomocí prstových barev nakreslily krásný dub, pod který přišla v písničce zmiňovaná liška.

Celý článek

Hry a malování v říjnu

Hry a malování v říjnu

3. 10. 2012

Sešli jsme se ve středu 3. října, abychom si hráli, povídali a něco i namalovali. Setkání bylo seznamovací. Povídali jsme si o sluníčku. Zazněly básničky a jedno velké rozesmáté sluníčko děti prstovými barvami sami vytvořily.

Celý článek

Dubnové setkání s hrami

Dubnové setkání s hrami

Duben 2012

Dubnové setkání bylo v tomto cyklu poslední. Dneska jsme si opět zapěli a zahráli krátkou hru. Ale na co jsme se nejvíc těšili, byla výroba triček savováním. Maminky si přinesly tričko syté barvy. K tomu ostatnímu stačilo již jen savo, šablonky, gelová pera a trocha fantazie. Vyšly z toho krásná trička, které děti budou určitě rády nosit.

Celý článek

Setkání v březnu

Setkání v březnu

Březen 2012

Nechybělo povídání o blížících se Velikonocích. I tentokrát jsme si zazpívali. Nechyběla ani hra. Tentokráte děti dostaly kartičky, na kterých byla zvířátka. Pomocí zvuků, která zvířátka vydávají, měly najít k sobě dvojici. Jelikož se vše probouzí a začínají kvést první kytky a za chvíli se objeví i motýli. Vyráběli jsme je pomocí zažehlování barevných voskových hoblinek.Vyšly z toho krásné barevné výtvory.

Celý článek