Přijďte si hrát

Je název akce, kterou knihovna pořádá od října 2010. Poprvé se naše setkání konalo v rámci akce „Týdne knihoven“ a bylo zaměřeno na maminky s dětmi, které se nedostaly do místní školky. Věk dětí byl od dvou a půl do tří a půl let. Naším cílem bylo nabídnout maminkám i dětem prostředí, kde by se mohli setkávat a udělat si příjemné dopoledne spojené s různými aktivitami.

Jelikož první setkání mělo ohlas, začali jsme se scházet pravidelně jednou měsíčně. Významný podíl na úspěchu našich sezení má paní Mičanová, která sezení vede a program připravuje. Každé naše setkání mělo jiné téma, na které se zpívalo, hrálo i tvořilo. Vytvořená dílka pak byla vystavena v dětském oddělení knihovny.

 

Únorové setkání

Únorové setkání

Únor 2012

I únorové sezení začalo písničkami a povídáním o zimě. Děti hrály hru „co se změnilo“ zaměřenou na postřeh (jedno dítě odejde, mezitím si další obleče něco, co předtím neměl a dotyčný má uhodnout, co se to změnilo). A jelikož byla zima a k zimě patří koulování, vyrobily si děti koule z papíru. Po veselé koulovačce se koule spotřebovaly na lepení sněhuláků.

Celý článek

Hráli jsme si v lednu

Hráli jsme si v lednu

Leden 2012

Ani při lednovém sezení nechyběla kytara. Za jejího doprovodu spolu s pokličkami, dřívky, kamínky nebo skleničkami jsme si zapěli z plna hrdla. Následovalo malé cvičení maminek s dětmi. A pak se tvořilo. Aby medvídkovi Míšovi nebylo smutno, až všichni odejdou z knihovny, tvořily děti sami sebe. Na balící papír se nechaly obkreslit a pak se již oblékalo. Stačily nám na to ústřižky látek a barvy.

Celý článek

Setkání třetí

Setkání třetí

Prosinec 2011

V prosinci jsme si povídali o nadcházejících vánocích. Každý našel pod malým stromečkem svůj dáreček. Přečetli jsme si pohádku o kozlíkovi, jak si ozdobil stromeček a poskládali si puzzle, na kterých ten náš kozlík byl namalovaný. Poté jsme se pustili do tvoření vánočních ozdob z barevného slaného těsta a na vzduchu schnoucí hmoty. Každý si domů odnesl to, co si vytvořil.

Celý článek

Listopadové setkání

Listopadové setkání

Listopad 2011

V listopadu jsme si povídali o zvířátkách. Děti měly určovat, které jimi vybrané zvířátko žije v lese či doma. Ani tentokrát nechyběly písničky, hlavně ta o lištičce, která sedí pod dubem. A tu jsme si i udělali. Děti si pomocí prstových barev nakreslily krásný dub, pod který přišla v písničce zmiňovaná liška.

Celý článek

Setkání v říjnu 2011

Setkání v říjnu 2011

Jak jsem se již zmínila první naše setkání bylo v říjnu, kdy jsme si nejen zazpívali, ale přečetli jsme si i pohádku Josefa Čapka o Pejskovi a kočičce - Jak myli podlahu. Ta se nám stala inspirací pro tvořivou část, kdy si děti za pomocí maminek udělaly obrázek pejska a kočičky, jak myli tu podlahu. K tomu nám stačily zbytky barevné vlny, škrob, čtvrtka a fantazie.

Celý článek