Soutěže

Výtvarné a vědomostní soutěže vyhlašované Městskou knihovnou jsou určeny pro děti všecho věku. Zúčastní se ten, kdo se zúčastnit chce. Výtvarná dílka jsou pak po určitou dobu k vidění v dětském oddělení knihovny.

Nabízíme vám přehled výtvarných soutěží pořádaných knihovnou s odkazy na související akce a fotografie výstavek obrázků a jiných dílek, které vznikla v rámci soutěže.

Vyhlášení výsledků o nejhezčí vánoční pohlednici

17. 12. 2019

Z 53 pohlednic bylo velmi těžké vybrat pomyslné vítěze. Nicméně se podařilo a s výsledky byly děti seznámeny a odměněny v úterý 17. prosince.

Výtvarná soutěž o nejhezčí vánoční pohlednici

Předvánoční soutěže se zúčastnili žáci 3.A, 5.A a 6.A. K tomu jsme dostali ještě další tři obrázky. Celkem jsme obdrželi 53 pohlednic. Všechny vánoční pohlednice můžete vidět ve vestibulu městského úřadu. A jako vždy to bylo velmi těžké rozhodování o vítězích.

3.A Jakub S. , Dan, a Kačka M.

5.A Kevin N., Valerie G. a Anička F.

6.A Ondra L., Jan B., Valerie D. a Richard Š.

Výtvarná soutěž o nejhezčí vánoční pohlednici

Výtvarná soutěž o nejhezčí vánoční pohlednici.

Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže "Vikingové"

Do výtvarné soutěže na téma vikingové se zapojilo 68 obrázků. Obrázky nakreslily děti ze tříd 4.B, 5.A, a z obou oddělení družin Základní školy. O výsledcích výtvarné soutěže rozhodlo 50 návštěvníků dětského oddělení, kteří v dubnu navštívili knihovnu. Ve čtyřech kategoriích bylo rozhodnuto o vítězích a ceny všem výhercům i zúčastněným byly předány 15. a 16. května. Hlavní ceny pro vítěze daroval pan Tomáš Kubal, který přívěšky vlastnoručně vyrobil. Děkujeme. Obrázky soutěže budou zdobit dětské oddělení až do podzimu.

Výtvarná soutěž "Vikingové"

Městská knihovna vyhlašuje v tomto roce první výtvarnou soutěž na téma vikingové. Nakreslete obrázek nejen samotných vikingů, ale i jejich lodí či bohů. Obrázky ve formátu A3 nebo A4 nakreslené jakoukoliv technikou doneste do knihovny do 30. března 2019.

Výsledky výtvarné soutěže "Stromy"

Podzimní výtvarnou soutěž, kterou vyhlásila Městská knihovna, byla na téma stromy a vše, co ke stromům patří. Do soutěže přihlásili své práce žáci 2. a 5. třídy ZŠ Vyšší Brod, děti z obou oddělení družiny a žáci 1.,2, 3. a 5. třídy ze Základní školy v Lipně nad Vltavou. A nesmím zapomenout na žáky výtvarného oboru ZUŠ. Celkem se sešlo 132 prací, což je dosud nejvyšší počet, který se do výtvarné soutěže pořádané knihovnou dostalo. Všechny práce byly velmi zdařilé a vybrat ty „nej“ je vždy velmi obtížné. Děkuji všem učitelům a zejména dětem, že se nestydí své práce přihlásit a že nás tak mohou nějaký ten čas potěšit. Pokud budete mít cestu, neváhejte a přijďte se do knihovny podívat. Stojí to za to.

Výtvarná soutěž "Stromy"

Tato soutěž je další v řadě. Své práce na formátu A3 neo A4 noste do knihovny do 15. listopadu. Tentokrát je vyhlášena i zvláštní kategorie FOTOGRAFIE. Proto neváhejte a malujte a foťte. Práce budou následně zdobit naše dětské oddělení.

Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže na téma Indiáni

25. 4. 2018

Do výtvarné soutěže na téma Indiáni bylo odevzdáno 93 obrázků. Soutěže se zúčastnily děti z obou oddělení družiny Základní školy, žáci 4. A, 4. B, 5. A a druháčci Základní školy v Loučovicích. Obrázky doplňují výzdobu dětského oddělení, která byla vytvořena při letošní Noci s Andersenem. Hodnocení prací bylo nesmírně těžké. Uznání patří všem dětem, které malovaly a patří jim i mé poděkování.

Vyhlášení výsledků proběhne ve středu 25. dubna.

Výtvarná soutěž "Indiáni severní Ameriky"

Městská knihovna ve Vyšším Brodě vyhlašuje výtvarnou soutěž na téma:

Indiáni severní Ameriky

Námětem vám může být celá škála věcí ze života indiánů a indiáni samotní. Svá dílka můžete tvořit jakoukoli technikou na čtvrtky formátu A4 nebo A3.

Dílka noste do knihovny do 15. března 2018

Výtvarná soutěž "Zima a zimní radovánky"

nový rok 2017

První výtvarná soutěž v roce 2017 se nesla v duchu zimy a zimních radovánek. Do soutěže se zapojily děti ze školní družiny, žáci 2.A, 4.A a 3.B. Tentokrát se sešlo 107 obrázků, ze kterých bylo nemožné vybrat vítěze jednotlivých kategorií, proto byli odměněni všichni účastníci.

Celý článek