Soutěže

Výtvarné a vědomostní soutěže vyhlašované Městskou knihovnou jsou určeny pro děti všecho věku. Zúčastní se ten, kdo se zúčastnit chce. Výtvarná dílka jsou pak po určitou dobu k vidění v dětském oddělení knihovny.

Nabízíme vám přehled výtvarných soutěží pořádaných knihovnou s odkazy na související akce a fotografie výstavek obrázků a jiných dílek, které vznikla v rámci soutěže.

 

Výtvarná soutěž "Džungle"

březen 2012

Soutěž proběhla v měsíci březnu. I do této soutěže se převážně zapojily děti ze školní družiny. Zapojily se i předškoláčci, u kterých předcházela návštěva s povídáním, co žije a roste v džungli. Svou troškou do mlýna přispěly i děti, které se zúčastnily Noci s Andersenem, která se odehrávala na shodné téma - Džungle. Zapojily se i děti, které chodí do kroužku Malých umělců pod vedením paní učitelky Čížkové. Nakonec se v knihovně sešlo 85 výkresů.

Prohlédnout si můžete fotografie všech vystavených obrázků.

Celý článek

Vědomostní soutěž "Rožmberkové"

Po celý listopad se děti měly možnost zúčastnit vědomostní soutěže nazvané Rožmberkové. Vždyť celý rok 2011 byl věnován tomuto rodu. Soutěže se zúčastnilo 17 dětí. Soutěžící byli rozděleni podle věku do tří kategorií: kategorie 3.- 4.třída, kategorie 5.- 6. třída a kategorie 7.-9. třída. Úkolem dětí bylo navštívit každý týden knihovnu a vyřešit dané úkoly. Začátkem prosince proběhlo vyhlášení výsledků vědomostní soutěže.

Celý článek

Výtvarná soutěž "Putování za pětilistou růží"

listopad 2011

Soutěž probíhala v měsíci listopadu stejně jako vědomostní soutěž se stejným tématem. Soutěže se zúčastnilo 19 dětí.

Výtvarná soutěž "Kdo vám čte pohádky?"

2011

Kdo vám čte pohádky? nebo Kde čtete? byly hlavní témata další výtvarné soutěže. Opět se zúčastnily převážně děti ze školní družiny. V dětském oddělení bylo k vidění na 32 obrázků.

Celý článek

Výtvarná soutěž "Život ve vesmíru"

září 2010

Soutěž proběhla v září. Vyhlášení výsledků se pak konalo začátkem října. Do soutěže se zapojilo 48 velmi pěkných obrázků. Předání cen těm nejlepším proběhlo ve školní družině.

Celý článek

Výtvarná soutěž "Piráti"

březen 2010

Březnová výtvarná soutěž nesla tentokrát název Piráti a zúčastnilo se jí 35 dětí. Vyhlášení nejlepších obrázků proběhlo začátkem dubna a vítězové si mohli odnést malou odměnu.

Celý článek

Výtvarná soutěž "Ve Vyšším Brodě mám nejraději..."

2009

Výtvarná soutěž byla malým zapojením dětí v rámci oslav 750. výročí založení města Vyšší Brod. Do soutěže se zapojilo na 19dětí a objevily se i pěkné 3D modely.

Celý článek

Výtvarná soutěž "Kniha mého srdce"

2009

Do této soutěže se opět zapojily zejména děti ze školní družiny. V dětském oddělení bylo vystavěno 24 obrázků.

Celý článek

Výtvarná soutěž "Vánoční kapr"

2009

Soutěž byla vyhlášena v měsíci listopadu a do této soutěže se mohl zapojit každý. Výběr ze 49 dílek nebyl jednoduchý. Vyhlášení vítězů výtvarné soutěže proběhlo v půli prosince a vítězové nejhezčích výkresů si odnesli malou odměnu.

Celý článek

Výtvarná soutěž "Podmořský svět"

2008

Obrázky do knihovny dodaly převážně děti ze školní družiny, kterých se zúčastnilo na 40.

Celý článek