Soutěže

Výtvarné a vědomostní soutěže vyhlašované Městskou knihovnou jsou určeny pro děti všecho věku. Zúčastní se ten, kdo se zúčastnit chce. Výtvarná dílka jsou pak po určitou dobu k vidění v dětském oddělení knihovny.

Nabízíme vám přehled výtvarných soutěží pořádaných knihovnou s odkazy na související akce a fotografie výstavek obrázků a jiných dílek, které vznikla v rámci soutěže.

 

Vědomostní soutěž "Mamutí cesta do pravěku"

6. 12. 2008

Knihovna uspořádala v měsíci listopadu vědomostní soutěž „Mamutí“cesta do pravěku. Soutěže se mohly zúčastnit děti školou povinné, které byly rozděleny do 4 kategorií podle věku: 1.-2. třída, 3.-5. třída, 6.-7. třída, 8.-9. třída a samostatnou kategorii tvořila Družina. Úkolem dětí bylo přijít do knihovny každý týden v měsíci a vyřešit jeden úkol. Téma pravěk je velmi zajímavé a tak jsme se vedle kvízů a křížovek na dané téma seznámili i s knihami na tuto tématiku. Jedním z úkolů byl i úkol výtvarný. Nejlepší dílka zdobí kout dětského oddělení. Výtvarné soutěže se zúčastnily i předškolní děti, jejichž obrázky jsou opravdu moc hezké. I ty můžete vidět vystaveny v dětském oddělení.

Celý článek

Výtvarná soutěž "Mamutí cesta do pravěku"

listopad 2008

Výtvarná soutěž proběhla souběžně se soutěží vědomostní. Do soutěže se vedle dětí z družiny zapojily i děti z předškolní třídy Mateřské školy. Dětské oddělení knihovny zpestřilo 65 obrázků.

Celý článek

Výtvarná soutěž "Pohádková postava"

2006

V další výtvarné soutěži roku 2006 měly děti za úkol ztvárnit libovolnou pohádkovou postavu.

Celý článek

Výtvarná soutěž "Ježíšek"

vánoce 2006

Děti nám nakreslili, jak podle nich Ježíšek vypadá. Obrázky bylo možné shlédnout v prostorách knihovny.

Celý článek

Výtvarná soutěž "Dráček"

podzim 2006

Děti soutěžily s vlastnoručně vyrobenými draky. Všechny výrobky byly vystaveny v prostorách knihovny.

Celý článek

Výtvarná soutěž "Přebal knihy"

2005

Děti měly za úkol nakreslit přebal své oblíbené knihy.

Celý článek