Týden knihoven

image

Týden knihoven probíhá pod záštitou Sekce veřejných knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Je pořádán v knihovnách po celé České republice od roku 1997, kdy byl vyhlášen 1. celostátní ročník této akce.

Každým rokem tak velké množství knihoven v prvním říjnovém týdnu představuje své nové i stávající služby, přičemž se konají stovky aktivit zaměřené na knihu a čtenářství vůbec. Knihovny celý týden naplní program besedami se známými lidmi či spisovateli, diskusními setkáními na různorodé náměty, činnostmi zaměřenými na počítačovou gramotnost.

Pro děti je pak připraven program orientovaný na výtvarnou i pohybovou oblast, soutěže na nejrůznější témata či dramatizace pohádek a mnoho dalších.

 

Týden knihoven 2020

Týden knihoven 2020

1. 10. 2020

První říjnový týden i v tomto roce patřil knihovnám po celé naší zemi a i letos jsme si pro Vás připravili program, který, jak jsme doufali, zaujme. Týden knihoven proběhl od 5. - 11. října. Byla pro Vás připravena výstava, literárně hudební podvečer i beseda pro dospělou veřejnost. Maminky měly s dětmi navázat na jarní cvičení a pro starší se mělo uskutečnit Podvečerní čtení.

Vše bylo připraveno, bohužel situace ohledně onemocnění Covid-19 zapříčinila, že všechny akce, kromě výstavy, musely být zrušeny. Účast na společenských akcích byla hned na začátku října omezena tak, že se je nedalo realizovat a 22. října byly knihovny uzavřeny. Výstavu k výročí Jana Amose Komenského tak mohli shlédnout pouze návštěvníci knihovny, ale ne již žáci základní školy, kteří byli od 12. října na distanční výluce.

Rande naslepo si mohlo vyzkoušet 44 čtenářů, kteří si knihu odnesli domů.

Letošní Týden knihoven byl velmi smutný.

Celý článek

Noc literatury - Zrušeno

Noc literatury - Zrušeno

7. 10. 2020

Rádi bychom Vás pozvali na literárně hudební podvečer do restaurace U Candrů. Půjde o večer nad knihami hostů, kteří si pro nás vybrali ukázky ze svých oblíbených knih. Jakých? To bude malé překvapení.

Rande naslepo

Rande naslepo

Vyzkoušejte si rande naslepo s knihou! Ustrojte se, zabalte brýle, oční čočky, čtenářský průkaz a vydejte se do Vyšebrodské knihovny. Možná zde potkáte „partnera/partnerku“ o jehož/jejíchž kvalitách jste doposud neměli ani tušení.“

Odkaz J.A. Komenského

Odkaz J.A. Komenského

ODKAZ J. A. KOMENSKÉHO - Vzdělání pro všechny? je název výstavy, která nás blíže seznámí se životem a dílem J. A. Komenského. Výstavu připravilo Národní pedagogické muzeum a knihovna J.A. Komenského v Praze a bude ke shlédnutí v knihovně po celý měsíc říjen.

Týden knihoven 2020

Týden knihoven 2020

Vážení čtenáři, první říjnový týden i v tomto roce patří knihovnám po celé naší zemi a i letos jsme si pro Vás připravili program, který, jak doufám, zaujme. Týden knihoven proběhne od 5. - 11. října. Je pro Vás připravena výstava, literárně hudební podvečer i beseda pro dospělou veřejnost. Pokud vše dobře dopadne naváží maminky na jarní cvičení s dětmi a pro starší se uskuteční i Podvečerní čtení. Tímto Vás všechny srdečně zvu. Budeme se těšit.

Týden knihoven 2019

Týden knihoven 2019

30.9. - 6.10. proběhl další ročník celostátní akce v rámci TÝDNE KNIHOVEN. V rámci letošního Týdne knihoven si knihovna připravila akce nejen pro děti ale i pro dospělé. Dospělí návštěvníci přijali pozvání na podvečerní besedu o zaniklých sklářských hutích. Bylo připraveno setkání maminek s dětmi, které ještě nenavštěvují mateřinku. Proběhlo Podvečerní čtení s tvořivou dílnou pro děti a jako třešnička na pomyslném dortu bylo představení scénického čtení ze známého cyklu Lukáše Hejlíka Listování.

Týden knihoven 2018

V čase 1. - 31. října proběhl již 22. ročník celostátní akce na podporu četby a knihoven. I letošní již 22. ročník celostátních oslav Týdne knihoven u nás probíhá celý měsíc a to proto, aby k nám mohli zavítat žáci 1. i 2. stupně.

Celý článek

Týden knihoven 2017

V čase 2. - 31. října proběhl již 21. ročník celostátní akce na podporu četby a knihoven. I letošní již 21. ročník celostátních oslav Týdne knihoven u nás probíhá celý měsíc a to proto, aby k nám mohli zavítat žáci 1. i 2. stupně.

Celý článek

Klubíčko - setkání maminek s dětmi do 6 let

5. 10. 2016

Po létě se opět setkávají maminky na rodičovské dovolené se svými dětmi. Tentokráte v knihovně. První setkání proběhlo e středu 5. října. Povídání si o barvách, podzimu, listech, krátké malování, občerstvení a závěrečný poslech pohádky. Příjemně strávená hodina a půl.

Říjnové čtení

4. 10. 2016

V tomto školním roce jsme se sešli poprvé v úterý 4. října. Stejně jako při minulých setkáních, bylo i toto tematicky zaměřené. Po úvodním krátkém čtení následovalo tvoření. Dílka nyní zdobí dětské oddělení. Na závěr zazněl úryvek z knihy Stromy od Martiny Zíkové.